۱۴:۱۹:۲۵ - جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۱
هشدار امریکا به اسرائیل:مردم تکلیف رهبران وحاکمان هم پیمان با اسرائیل را یکسره می کنند!
در حالی که بسیاری از فرماندهان نظامی و امنیتی اسرائیل و امریکا ،مخالف هرگونه حمله نظامی از سوی اسرائیل به ایران هستند اما نخست وزیراسرائیل (نتانیاهو) و وزیرجنگ وی (ایهود باراک) همچنان بر ادعای خود مبنی برحمله به ایران پافشاری می کنند.اما مسئولان امریکایی همچنان به شدت با هرگونه حمله نظامی به ایران مخالفت کرده […]

در حالی که بسیاری از فرماندهان نظامی و امنیتی اسرائیل و امریکا ،مخالف هرگونه حمله نظامی از سوی اسرائیل به ایران هستند اما نخست وزیراسرائیل (نتانیاهو) و وزیرجنگ وی (ایهود باراک) همچنان بر ادعای خود مبنی برحمله به ایران پافشاری می کنند.اما مسئولان امریکایی همچنان به شدت با هرگونه حمله نظامی به ایران مخالفت کرده و هشدارهای لازم را به اسرائیل داده اند.سایت فارسی رادیو آلمان( دویچه وله) در آخرین اخبار خود به بررسی آخرین هشدار های امریکا به اسرائیل پرداخته که متن خبر وگزارش مربوطه به نقل از دویچه وله در زیر می آید:

آمریکا به اسرائیل هشدار داده که در صورت حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، احتمال دارد مصر و اردن قرارداد صلح خود را لغو و مناسبات دیپلماتیک خود با اسرائیل را قطع کنند. واشنگتن نگران خشم غیرقابل کنترل مردم کشورهای عربی است.
روزنامه “یدیعوت اخرونوت” روز پنج‌شنبه (۳۰ شهریور، ۲۰ سپتامبر) به نقل از یکی از مقام‌های ارشد اسرائیل نوشت واشنگتن هشدار داده است که در صورت حمله این کشور به ایران، رهبران کشورهای عرب قادر به کنترل خشم‌ مردم خود نیستند.

این مقام اسرائیلی با اشاره به فیلمی که این روزها موجب بروز خشونت‌های شدیدی علیه آمریکا در برخی کشورهای عربی شده است، نگرانی آمریکا را تایید کرد و به روزنامه “یدیعوت اخرونوت” گفت در اوضاعی که این روزها حاکم است، این رهبران عرب نیستند که مردم را کنترل می‌کنند، بلکه مردم کوچه و خیابان‌اند که تکلیف رهبران را روشن می‌کنند.

اشاره این مقام اسرائیلی به فیلم «بیگناهی مسلمانان» است که اخیرا در یوتیوب انتشار یافت و باعث تنش در کشورهای عربی، حمله به سفارتخانه‌ها و سایر تاسیسات آمریکا در مصر، لیبی، تونس و برخی کشورهای دیگر شد. این شورش‌ها تاکنون ۳۰ قربانی گرفته که سفیر و سه دیپلمات دیگر آمریکا در لیبی جزو آن‌ها بودند.

ایران منتظر حمله اسرائیل

مقام ارشد اسرائیلی افزود « حمله اسرائيل درست همان چیزی است که حکومت ایران لازم دارد. همه جهان عرب و مردم کشورهای اسلامی به خیابان‌ها می‌ریزند. اردن و مصر، باوجود مخالفت‌شان با یک ایران اتمی، نمی‌توانند در مقابل فشار مردم تاب بیاورند. آن‌ها مجبور خواهند شد سیاستی شدید علیه اسرائیل اتخاذ و پیمان صلح را لغو کنند

به گفته این مقام اسرائیلی عواقب حمله این کشور به ایران تنها به خطر بالقوه لغو قرارداد صلح و قطع مناسبات با اردن و مصر خلاصه نخواهد شد، بلکه تاثیرات جانبی هم دارد و می‌تواند به برهم خوردن مناسبات با سایر کشورهای جهان عرب نیز بیانجامد، زیرا این کشورها به احتمال قوی نسبت به چنین حمله‌ای بی‌اعتنا نخواهند ماند.

اسرائیل، تنها قدرت اتمی خاورمیانه که برنامه هسته‌ای اش را اعلام نکرده، بارها تهدید کرده که ممکن است دست به حملات پیشگیرانه علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران بزند. واشنگتن همزمان با افزایش فشار تحریم‌ها بر ایران، آشکارا با سیاست جنگ‌طلبانه اسرائیل در برابر ایران فاصله گرفته است.

لغو قرارداد صلح مصر با اسرائیل برای این کشور پرهزینه خواهد بود. شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل پس از به قدرت رسیدن محمد مرسی در مصر در نامه‌ای پیروزی وی را در انتخابات تبریک گفت و از وی خواست تا با اسرائیل برای حفظ صلح و ثبات منطقه همکاری کند.

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه