واکنش رئیس میراث فرهنگی گچساران به انتشار فیلمی از تونل حاوی گنج

 

نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی که در آن اعلام شده در مکانی نزدیک به سپاهی کشته محل اختفای گنجی وجود دارد و پیمانکاران جاده در حال احداث قصد نزدیک شدن به آن را دارند، گفته این موضوع کذب محض بوده و در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده است.

الماس قبادی  در خصوص انتشار فیلمی که در آن شخصی در مورد محل اختفای یک گنج در کناره جاده درحال احداث کلاغ‌نشین توضیحاتی داده واکنش نشان داد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران در خصوص فیلم منتشرشده در فضای مجازی که در آن اعلام شده در مکانی نزدیک به سپاهی کشته محل اختفای گنجی وجود دارد و پیمانکاران جاده در حال احداث قصد نزدیک شدن به آن را دارند، گفته این موضوع کذب محض بوده و در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده است.

او افزود که در این فیلم شخص مورد نظر می‌گوید این تونل حدود ۲۰ متر طول دارد و جزئیاتی از درون آن را بازگو می‌کند که باید پرسید این شخص چگونه از درون محلی که وی تونل گنج نام برده خبر دارد.

قبادی گفت که چگونه ممکن است مکانی بازنشده و پلمپ باشد ولی کسی از جزئیات درون آن مطلع باشد بجز این خود شخص درون آن رفته باشد که چنین چیزی با عقل جور درنمی‌آید.

او با تاکید بر کذب بودن این ادعا گفت که کارشناسان میراث فرهنگی موضوع مطرح شده را با دقت پیگیری کرده و با رفتن به محل مورد نظر کذب بودن این ادعا را اعلام کرده‌اند.

قبادی  گفت که این فیلم آنگونه که در توضیحات منتشر شده‌اش عنوان شده متعلق به تیرماه بوده و اینکه چرا الان منتشر شده جای سئوال دارد.

او گفت جاده کنار محل مورد نظر از محل عبور کرده و اینکه شخص ادعا می‌کند قرار است به این محل نزدیک شوند کذب محض است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت این فیلم به قصد تشویش اذهان عمومی و سمت و سو دادن ذهن جامعه به برخی مسائل منتشر شده و موضوع تونل و گنج درون آن به هیچ‌وجه صحت نداشته و کذب محض است.

چند روزی می‌شود که کلیپی در فضای مجازی در حال انتشار است که در آن شخصی با نشان دادن محلی که به نظر می‌رسد در حوالی کلاغ‌نشین گچساران باشد اعلام کرده درون آن گنجی پنهان است که قرار است افرادی به بهانه ساختن جاده و کشف گنج به آن محل نزدیک شوند.