خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۰۵/۱۸ ۱۶:۳۲
شناسه خبر : 22592

آتش سوزی بیش از ۱۰۰هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده دنا +تصاویر

تاکنون بیش از ۱۰۰هکتار جنگل و مرتع در منطقه حفاظت شده دنا در آتش سوخت و در صورتی که با توجه به وزش باد شدید و کمبود نیرو و امکانات تا فردا صبح ادامه پیدا کند، میزان خسارات وارده افزایش خواهد یافت. نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان […] ...

تاکنون بیش از ۱۰۰هکتار جنگل و مرتع در منطقه حفاظت شده دنا در آتش سوخت و در صورتی که با توجه به وزش باد شدید و کمبود نیرو و امکانات تا فردا صبح ادامه پیدا کند، میزان خسارات وارده افزایش خواهد یافت.


نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دنا خبرداد.
عنایت آرامشیان افزود:  این آتش سوزی از ساعت ۱۵ روز پنجشنبه، ۱۷ مردا ماه آغاز شد و تا یک ساعت پیش ادامه داشت.
وی اظهارکرد: ورش باد مهار کردن و کنترل آتش سوزی را با کُندی مواجه کرده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نیروهای منابع طبیعی، نیروهای مردمی، بخشداری پاتاوه، هلال احمر، بسیج و سپاه برای مهار این آتش سوزی به کمک ما آمده اند.
آرامشیان تصریح کرد: علت آتش سوزی در حال بررسی است و میزان خسارات وارده زیاد است اما هنوز بصورت دقیق مشخص نیست.
وی اضافه کرد: در پی این آتش سوزی جنگلها و مراتع منطقه دچار آسیب شد البته بیشتر خسارت وارده به مراتع بوده است.
 محسن جعفری نژاد بسطامی، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آتش سوزی منطقه حفاظت شده دنا تقریبا مهار شد اما با توجه به وزش شدید باد همچنان ادامه دارد و علاوه بر این در نقطه دیگری خارج از منطقه حفاظت شده شعله ور شده است.
وی افزود: وزش باد شدید در منطقه مهار و خاموش کردن آتش سوزی را سخت کرده است.
جعفری نژاد اظهار کرد: نیروهای محیط زیست در آماده باش و در حال تلاش برای مهار آتش سوزی هستند اما نیرو و امکانات محیط زیست محدود و جوابگو نیست.
مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از همه دستگاه ها بخصوص اعضای شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان و مردم تقاضای کمک داریم و از این شورا درخواست داریم بصورت عملیاتی وارد شوند و به کمک ما بیایند.
وی افزود تاکنون بیش از ۱۰۰هکتار جنگل و مرتع در منطقه حفاظت شده دنا در آتش سوخت و در صورتی که با توجه به وزش باد شدید و کمبود نیرو و امکانات تا فردا صبح ادامه پیدا کند، میزان خسارات وارده افزایش خواهد یافت.
غلامحسین حکمتیان اصل، مدیرکل منابع کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آتش سوزی در منطقه حفاظت شده است و سه اکیپ از منابع طبیعی جهت کمک به مهار و خاموش کردن آتش سوزی  اعزام شدند.
 آتش سوزی جنگل ها و مراتع ارتفاعات منطقه حفاظت شده دنا در محدوده روستای “بادمگان“بخش پاتاوه از توابع شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد از عصر امروز پنجشنبه، ۱۷ مرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.