۱۱:۴۴:۲۱ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
۹۱۸ شهید و زخمی در درگیری امروز غزه
در درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست ۱۸ نفر شهید و ۹۰۰نفر زخمی شدند. نسیم توسعه به نقل از خبرگزاری صداوسیما:  وزارت بهداشت فلسطین: در درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست ۱۸ نفر شهید و ۹۰۰نفر زخمی شدند.   جدیدترین اخبار و رویدادهای سرزمین های اشغالی در بیست و چهار ساعت گذشته به شرح […]

در درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست ۱۸ نفر شهید و ۹۰۰نفر زخمی شدند.نسیم توسعه به نقل از خبرگزاری صداوسیما:  وزارت بهداشت فلسطین: در درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست ۱۸ نفر شهید و ۹۰۰نفر زخمی شدند.

  جدیدترین اخبار و رویدادهای سرزمین های اشغالی در بیست و چهار ساعت گذشته به شرح ذیل است.

۹۱۸ شهید و زخمی در درگیری امروز غزه

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست ۱۸ نفر شهید و ۹۰۰نفر زخمی شدند. وزیر بهداشت فلسطین خواستار دخالت جامعه جهانی برای متوقف کردن کشتار علیه تظاهرکنندگان بی دفاع فلسطینی شد.

سخنگوی ترزا می: انگلیس هیچ تصمیمی برای انتقال سفارت خود به قدس ندارد

 سخنگوی دفتر ترزا می، نخست وزیر انگلیس امروز اعلام کرد لندن هیچ تصمیمی برای انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس ندارد.
سخنگوی ترزا می تاکید کرد انگلیس از تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت واشنتگن به قدس ناخرسند است.

زخمی شدن یک نظامی صهیونیست در مرز نوار غزه

یک نظامی صهیونیست در مرزهای نوار غزه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

آتش سوزی گسترده در یک شهرک صهیونیستی نزدیک نوار غزه

رسانه های اسرائیلی از آتش سوزی گسترده در شهرک شاعر هنگیف نزدیک نوار غزه خبر دادند که به علت فرود بادبادک آتشین پرتاب شده از نوار غزه در این شهرک رخ داد.

قطر یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی را محکوم کرد

دولت قطر حمله شهرک نشینان صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کرد و مسئولیت وارد آمدن هرگونه خسارت به حرم شریف قدسی را بر عهده تل آویو دانست.
به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی وزارت خارجه قطر در بیانیه ای اعلام کرد :«بیش از هزار و ۶۰۰ نفر به بهانه روزی که اسرائیلی ها آن را «روز یکپارچه کردن قدس»نامیده اند به مسجدالاقصی یورش بردند که این بزرگ ترین یورش به مسجدالاقصی ا ز زمان اشغال قدس در سال ۱۹۶۷ است.
جامعه جهانی، اشغالی بودن قدس شرقی و اعلام الحاق آن به قدس غربی در سال ۱۹۸۰ را به رسمیت نمی شناسد.

درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شمال قدس

جوانان فلسطینی با نظامیان اشغالگر در گذرگاه قلندیا در شمال قدس اشغالی درگیر شدند.

حماس بر آزادسازی قدس تاکید کرد

سخنگوی حماس بر ادامه مقاومت و آزاد سازی قدس تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین [حماس] حازم قاسم سخنگوی این جنبش امروز دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت: مبارزه ملت ما و مبارزات میدانی تعیین کننده آینده قدس خواهد بود و ملت ما تنها طرف تعیین کننده سرنوشت خود است. وی گفت: ملت فلسطین به هیچ وجه زندگی در زیر فشار محاصره نوار غزه را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت. ملت ما تصمیم گرفته است این محاصره را یکبار برای همیشه در هم بشکند.

 یوسف قرضاوی گفت فلسطین بدون قدس بی معناست

همزمان با سالروز اشغال فلسطین موسوم به روز نکبت،‌ ­رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان گفت جهان اسلام باید با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی مخالفت کند.
600 شهید و زخمی در درگیری امروز غزه

 یوسف القرضاوی در توییتی که در حساب شخصی خود منتشر کرد آورده است: «فلسطین بدون قدس بی معناست . مسلمانان کجا هستند؟ جهان اسلام کجاست؟ امت اسلامی که از شرق تا غرب امتداد دارد کجایند؟ »
وی خواستار مقاومت در برابر انتقال سفارت آمریکا به قدس شد و گفت: «این اقدام باید با مقاومت رو به رو شود. باید با آن مخالفت کنیم».

سخنگوی حماس بر ادامه مقاومت و آزاد سازی قدس تاکید کرد
حازم قاسم سخنگوی این جنبش گفت: مبارزه ملت ما و مبارزات میدانی تعیین کننده آینده قدس خواهد بود و ملت ما تنها طرف تعیین کننده سرنوشت خود است. وی گفت: ملت فلسطین به هیچ وجه زندگی در زیر فشار محاصره نوار غزه را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت. ملت ما تصمیم گرفته است این محاصره را یکبار برای همیشه در هم بشکند.
وی افزود: قدس محور مسئله فلسطین است و آزادسازی آن هدف مبارزه ملت فلسطین است و تا تحقق این هدف ادامه خواهد یافت.

افزایش شمار مجروحان شهدای فلسطینی در نوار غزه

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد شمار زخمی ها در تیراندازی نظامیان اشغالگر به پانصد و دوازده نفر افزایش یافت.

پایگاه اینترنتی العهد لبنان در خبری فوری به نقل از هلال احمر فلسطین از زخمی شدن صد و چهل و هفت فلسطینی تا به این لحظه در غزه خبر داد. وزارت بهداشت فلسطین از شهادت هفت فلسطینی و زخمی شدن صدها نفر از تظاهرکنندگان در تیراندازی نظامیان اشغالگر در شرق نوار غزه خبر داد.

نقش آمریکا در خاورمیانه از بین رفته است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت آمریکا با انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس، نقش میانجیگری را در خاورمیانه از دست داده است.

ابراز نگرانی کرملین درباره پیامدهای انتقال سفارت آمریکا به قدس

کرملین در پاسخ به این سوال که آیا سفارت جدید آمریکا در قدس می تواند به افزایش تنش های منطقه ای منجر شود یا خیر، اعلام کرد چنین نگرانی هایی دارد.

 

آغاز درگیری های شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در غزه

شبکه تلویزیونی المنار با پخش تصاویری از غزه از ناآرامی و آغاز درگیری های شدید میان تظاهرکنندگان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در نوار مرزی غزه خبر داد.
برخی منابع امنیتی اعلام کردند در این درگیری ها تاکنون چند نفر زخمی شده اند.شمار زخمی های فلسطینی در نوار غزه به سی نفر افزایش یافته است. ارتش رژیم اشغالگر منطقه مرزی با نوار غزه را منطقه نظامی بسته اعلام کرد.

زخمی شدن ۵ سرباز صهیونیست در شمال غزه

پایگاه اینترنتی العهد لبنان از زخمی شدن پنج سرباز ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی بر اثر واژگون شدن خودروی نظامی در شرق بیت حانون در شمال غزه خبر داد.

پخش صدای الله اکبر از مساجد غزه 

پایگاه اینترنتی العهد لبنان در خبری فوری از پخش شدن صدای الله اکبر از مساجد غزه به منظور آماده شدن برای آغاز راهپیمایی های بزرگ بازگشت خبر داد.

پایگاه اینترنتی العهد لبنان از تیراندازی شدید به سمت تظاهرکنندگان در مرزهای شرقی بیت حانون در شمال غزه خبر داد.

اعتصاب عمومی در نوار غزه در هفتادمین سالگرد نکبت

شبکه تلویزیونی الجزیره لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد:در هفتادمین سالروز نکبت(تاسیس رژیم نامشروع صهیونیستی) و همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، فلسطینی ها در نوار غزه دست به اعتصاب عمومی زدند.

جوانان فلسطینی هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را در غزه سرنگون کردند

شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: جوانان فلسطینی در مرز نوار غزه، هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی را که مواد آتش زا بر روی چادرهای تظاهرکنندگان فلسطینی در این منطقه می ریخت، سرنگون کردند.

جهاد اسلامی فلسطین خواستار مشارکت گسترده مردمی در راهپیمایی غزه شد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه ای مشارکت گسترده مردمی در راهپیمایی های بازگشت را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی العهد لبنان، “جهاد اسلامی” خواستار حضور گسترده فلسطینیان در راهپیمایی های حق بازگشت و شکست محاصره غزه، بسیج عمومی و حرکت به سمت همه نقاط تماس و کانون های صهیونیستی در سرزمین های اشغالی شد. 
جهاد اسلامی با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: “راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره غزه نه تنها تا چهاردهم می ادامه خواهد یافت بلکه این روز سرآغاز مرحله دوم است مرحله ای که در آن پیام ملت فلسطین مقاومت و پایداری، پایبندی به حق فلسطینیان و دفاع از آن و اجازه ندادن به هر طرفی است که در حال توطئه علیه این حق و نابود کردن آن است”.

یورش ۱۳ شهرک نشین صهیونیست به مسجدالاقصی

پایگاه الرساله للاعلام در صفحه شخصی خود در توییتر در خبری فوری از گشوده شدن باب المغاربه و یورش سیزده شهرک نشین صهیونیست به صحن مسجدالاقصی خبر داد.

در حالی که رژیم صهیونیستی شمار نظامیان خود را در کرانه باختری و نوار غزه افزایش داده است بیمارستانهای غزه نیزخود را آماده پذیرش زخمیان احتمالی کرده اند.
شبکه خبری فرانس بیست و چهار گزارش داد:­ مقامات اسرائیلی شمار نظامیان این رژیم را در نزدیک کرانه باختری و نوار غزه افزایش داده اند.آنها انتظار دارند دهها هزار فلسطینی امروز در مخالفت با انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس تظاهرات کنند.

ضرب و جرح نوجوان فلسطینی در مسجد الاقصی

نظامیان رژیم صهیونیستی به ضرب و جرح یک نوجوان فلسطینی در کنار مسجد قبه الصخره در داخل مسجد الاقصی اقدام کردند. 
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، همزمان با یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی، نظامیان اشغالگر یک نوجوان فلسطینی را در کنار مسجد قبه الصخره در داخل مسجد الاقصی ضرب و جرح کردند. 
تصاویر منتشر شده در رسانه ها نشان می دهد نظامیان اشغالگر چگونه این نوجوان فلسطینی را بر روی پله های مسجد الاقصی می کشانند و سپس او را بازداشت می کنند.

 ایجاد باتلاق نزدیک مرزهای غزه برای ممانعت از پیشروی معترضان فلسطینی

خبرگزاری العهد لبنان در خبری فوری گزارش داد خودروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی مقادیر زیادی آب به مناطق نزدیک موانع مرزی در شرق غزه پمپاژ کردند تا مانع جلو آمدن فلسطینیان شوند.

تاریخ اقدامات ناعادلانه علیه فلسطینی ها را می بخشد

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد تاریخ اقدامات ناعادلانه علیه مردم فلسطین را عفو نخواهد کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی تلویزیون تی آر تی ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی روز یکشنبه در واکنش به موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعلام کرد آمریکا با این اقدام نشان داد که ترجیح می دهد به مواضع خود در جهت بی توجهی به خواست جامعه بین المللی و واقعیت های تاریخی و اجتماعی ادامه دهد. 
رئیس جمهور ترکیه گفت: « آمریکا با این گام که مغایر با حق و عدالت است، همه تصمیمات سازمان ملل را نقض کرده و به اعتبار خود در جامعه بین المللی لطمه زده است. 
وی تاکید کرد، آمریکا جایگاه خود را به عنوان میانجیگر در روند حل اختلاف از دست داده است. 
اردوغان افزود: آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس، طرف فلسطینی را که بارها عزم خود را به دستیابی به صلح نشان داده، مجازات می کند.

 مقام آمریکایی: واکنش فلسطینی ها خوب نبود

به رغم تداوم اعتراضات فلسطینیان به اقدام روز دوشنبه آمریکا در گشایش سفارت آمریکا در قدس اشغالی، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی ادعا کرد هنوز برای برقراری صلح در منطقه امیدواری وجود دارد. 
دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل در مصاحبه با فاکس نیوز با اشاره به موج اعتراضات فلسطینیان اعلام کرد واکنش آنها خوب نبوده است. ولی وضعیت روحی آنان با گذشت زمان تغییر خواهد کرد زیرا آنها در خواهند یافت که آمریکا دست خود را برای برقراری صلح دراز کرده است و لازم است مردم توجه خود را به مسائل مهم تر مانند کیفیت زندگی، دسترسی به زیرساخت های بهتر، تامین امنیت بیشتر و بهره مندی از بیمارستان ها و خدمات درمانی مطلوب تر معطوف سازند.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
 • RSS English News

 • RSS news

  • Coronavirus live news: US bars travel from Brazil as British PM’s adviser reported to police over lockdown breach
   Boris Johnson backs Dominic Cummings despite outcry; France sees lowest daily cases and deaths since lockdown; India resumes domestic flights. Follow the latest updatesUS bars travellers who have been in Brazil in last two weeksDominic Cummings facing possible police investigation as pressure mountsJohnson’s defence of Cummings sparks anger from allies and opponents Australia coronavirus – […]
  • Sandi Toksvig: 'I came out, and the tabloid press thought I was Cruella de Vil'
   Now a national treasure, the comedian and presenter was once vilified for being gay. She talks about those dark days, the lighter side of lockdown and why Bake Off was just another gigSandi Toksvig has always been a huge “darling”-er. “Darling”, she would declaim when presenting the News Quiz on Radio 4 or QI on […]
  • Courtney Love in Liverpool: how Scousers taught the wild child how to rock
   In 1982, a tearaway called Courtney Love blazed into the city, intoxicated by its exploding post-punk scene. We reveal the feuds, filched raincoats and grotty flats that set her on the path to stardomIf you were in Liverpool in 1982 and had a habit of wandering down Mathew Street, perhaps on your way to Probe […]
  • James Graham on This House: 'I'm writing a sort-of sequel – with an unlikely hero'
   As his parliamentary epic is streamed for National Theatre at Home, the playwright discusses politics of the past and present – and the future of theatreThe best theatre and dance to watch onlineThe best arts and entertainment during self-isolationThis House is set in the parliamentary whips’ office of the 1970s. What level of access did […]
  • Shopping habits of generation Z could spell the end of fast fashion
   Research shows consumers are following younger generation’s lead in move towards sustainable fashionWith the high street and the fashion industry brought to its knees by the coronavirus pandemic, the ‘buy less, buy better’ ideology of generation Z – those aged 18 to 24 – could see the beginning of the end of fast fashion, new […]
  • Coronavirus: at a glance
   A summary of the biggest developments in the global coronavirus outbreakFollow our latest coronavirus blog for live news and updatesKey developments in the global coronavirus outbreak today include: Continue reading...
  • Global report: US suspends travel from Brazil as schools reopen in parts of Australia
   Chile’s president says hospitals are ‘very close to limit’, France records lowest number of daily Covid-19 cases since March, India restarts domestic flightsCoronavirus – latest updatesSee all our coronavirus coveragePresident Donald Trump has further limited travel to the US from the world’s coronavirus hotspots by denying entry to foreigners coming from Brazil, which is second […]
  • Why is Trump so quiet about the Biden sexual assault allegation?
   The president rarely misses a chance to sling mud but he has been uncharacteristically quiet about Tara Reade’s claimSometimes Donald Trump portrays his election rival, Joe Biden, as a sleepy geriatric who should be in a care home because “he doesn’t know he’s alive”. At others, the president speaks of Biden as a wily manipulator […]
  • Opposition leaders across Europe walk coronavirus tightrope
   Opposition parties struggle to stay politically relevant as leaders ride wave of popularity during pandemicCoronavirus – latest updatesSee all our coronavirus coverageOpposition politicians across Europe, from cautious centrists to firebrand populists, have had to walk a tricky political tightrope over the past two months, as coronavirus has taken over the political agenda.How to stay politically […]
  • 'Many will starve': locusts devour crops and livelihoods in Pakistan
   Farmers faced with worst plague in recent history say they have been left to fend for themselvesMir Gul Muhammad, a farmer in Balochistan province, was blunt. “The worst that we have ever seen, ever, in our whole life,” he said of the swarms of locusts that descended on his village of Gharok.“I cultivated around 50 […]
 • اطلاعات