۱۳:۰۰:۰۱ - پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
۳۸ ژنرال ارتش آمریکا خواستار ایجاد کانال ارتباطی امریکا و ایران شدند.
۳۸ تن از ژنرال‌ها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه ضمن اعلام حمایت خود از توافق هسته‌ای ایران، خواستار ایجاد کانال ارتباط دیپلماتیک میان تهران- واشنگتن شدند. با نزدیک شدن به دومین سالگرد انعقاد توافق هسته‌ای ایران، ۳۸ تن از ژنرال‌ها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه حمایت خود […]

۳۸ تن از ژنرال‌ها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه ضمن اعلام حمایت خود از توافق هسته‌ای ایران، خواستار ایجاد کانال ارتباط دیپلماتیک میان تهران- واشنگتن شدند.با نزدیک شدن به دومین سالگرد انعقاد توافق هسته‌ای ایران، ۳۸ تن از ژنرال‌ها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه حمایت خود را از این توافق اعلام کردند و خواستار ایجاد یک کانال ارتباطی دیپلماتیک میان تهران- واشنگتن شدند.

در این بیانیه آمده است: توافق هسته‌ای با ایران بطور موفقیت آمیزی مانع از دستیابی تهران به یک سلاح هسته‌ای شد و تا حد زیادی امنیت آمریکا و متحدان ما را تقویت کرد.

در بخشی دیگر از این بیانیه، این ۳۸ ژنرال و دریاسالار بازنشسته ارتش آمریکا با لحنی هشدارآمیز می‌نویسند: ما [آمریکا] نباید در وضعیتی تهاجمی که ممکن است راه را برای آغاز جنگ هموار نماید، درگیر شویم. جان مردان و زنان در حال خدمت در ارتش آمریکا نباید پیش از آنکه تمام گزینه های دیپلماتیک آزموده شوند، در معرض آسیب و خطر قرار گیرد. دیپلماسی نباید قربانی گفتمان سیاسی تند و هجوآمیزی شود که این روزها رایج است.

در این بیانیه همچنین آمده است: گشودن یک کانال ارتباطی [میان تهران- واشنگتن] گامی بدون هزینه و در عین حال پرارزش است که نمایانگر رهبری جهانی آمریکا خواهد بود، جان و زندگی افراد را نجات خواهد داد و امنیت آمریکا را در دوره ای که بی‌ثباتی در سطح جهان و منطقه حاکم است، تقویت خواهد کرد.

A group of ۳۸ retired generals and admirals just released a new statement supporting the Iran deal and calling for a diplomatic communications channel..

منبع: مهر

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات