۱۲:۲۶:۱۴ - چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
گچساران میزبان پروانه ها در فصل بهار شد
با فرا رسیدن فصل بهار شهرستان گچساران در کهگیلویه و بویراحمد میزبان پروانه ها شد. در آخرین روزهای فصل زیبای زمستان ،به منظور تماشای زیبایی های طبیعت و دیدن چهره روح بخش گل ها و گیاهان، اگر روزی به دامان بستان های گچساران قدم بگذاریم پروانه های کوچکی با پرو بال خوش خط و خال […]

با فرا رسیدن فصل بهار شهرستان گچساران در کهگیلویه و بویراحمد میزبان پروانه ها شد.در آخرین روزهای فصل زیبای زمستان ،به منظور تماشای زیبایی های طبیعت و دیدن چهره روح بخش گل ها و گیاهان، اگر روزی به دامان بستان های گچساران قدم بگذاریم پروانه های کوچکی با پرو بال خوش خط و خال را می بینیم که روی گل های زیبا می نشینند و رونق خاصی به طبیعت می بخشند.

این درحالی است که بیش ترین گونه های حشرات را پروانه ها تشکیل می دهند،پروانه ها دارای بال هایی زیبا هستند که با پولک های ظریف به طرز ماهرانه ای خلق شده اند.

خوب است بدانید که زیباترین پروانه ها گونه های نر آن ها هستند. چشم های پروانه ها مرکب است و گاهی تعداد آن ها به ۱۸ هزار می رسد. پروانه ها برای پروانه شدن چهار مرحله را پشت سر می گذارند، تخم ، کرم، پیله و پروانه

پروانه ها با بال هایی به نرمی پر که به زیبایی تزئین شده اند، یکی از زیباترین موجودات روی زمین هستند دراینجا، شاهد تصاویری زیبا از برخی گونه های این موجودات زیبا در گچساران هستیم.

منبع: آفتاب جنوب

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات