۱۷:۲۰:۰۵ - سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
کمبود بیش از ۶ هزار محیط‌بان در کشور!
هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بانی داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰  محیط‌بان است.               نسیم توسعه به نقل از سیمای زاگرس:    فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست با اشاره به وجود دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: برا ساس استاندارد جهانی به […]

هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بانی داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰  محیط‌بان است.کمبود بیش از شش هزار محیط‌بان در کشور

 

 

 

 

 

 

 

نسیم توسعه به نقل از سیمای زاگرس:    فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست با اشاره به وجود دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: برا ساس استاندارد جهانی به ازای هرهزار هکتار یک محیط‌بان نیاز است و در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است.
جمشید محبت‌خانی درهمایش روز درختکاری چهارمحال و بختیاری گفت: هزار جلیقه ضدگلوله برای محیط‌بانان تحویل گرفته شدکه بارایزنی‌های صورت گرفته ۵۰۰ جلیقه دیگر تا پایان امسال تحویل خواهد شد تا بتوان میان محیط‌بانان کشور تقسیم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: با تقسیم این جلیقه‌های ضدگلوله، جان محیط‌بانان در برابر شکارچیان متخلف دارای سلاح حفظ شود.
محبت‌خانی گفت: با آموزش های ویژه به دنبال ارتقاء آمادگی جسمانی محیط‌بانان و پیشگیری از تعرض به محیط‌بان و محیط‌زیست هستیم.

وی گفت: تفاهم‌نامه‌هایی وجود داردکه از پتانسیل نیروی انتظامی در بحث مبارزه با متخلفان و شکارچیان متخلف استفاده کرده تا تخلفات را به حداقل رسانده و از پتانسیل آن‌ها به منظور حفظ محیط‌بانان استفاده کنیم.
محبت‌خانی با اشاره به وجود ۱۲۰ محیط‌بان شهید در کشور، گفت: در چهار ماه اخیر یک محیط‌بان شهید در یزد، حدود ۲۷ نفر مجروح بستری در کشور و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و امروز یکی از محیط‌بانان در استان خراسان رضوی مورد اصابت تیر قرار گرفت و در بیمارستان تربت حیدریه بستری شدند.
محبت‌خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما برابر کردن محیط‌بانان در پست سازمانی و محیط‌بانان موجودی این سازمان است، گفت: هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بانی داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰  محیط‌بان است.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات