خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۸/۱۵ ۰۶:۴۴
شناسه خبر : 19942

کدام استان ها بالاترین نرخ بیکاری را دارند؟ + جدول

مطابق طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷، استان های کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را به میزان ۱۶٫۴ درصد،۱۵٫۵ درصد و ۱۵٫۰ درصد داشته اند.     نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:  کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را داشته اند.  مطابق […] ...

مطابق طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷، استان های کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را به میزان ۱۶٫۴ درصد،۱۵٫۵ درصد و ۱۵٫۰ درصد داشته اند.کدام استان ها بالاترین نرخ بیکاری را دارند؟ + جدول

 

 

نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:  کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را داشته اند.

 مطابق طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷، استان های کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را به میزان ۱۶٫۴ درصد،۱۵٫۵ درصد و ۱۵٫۰ درصد داشته اند.

استان های زنجان و همدان با ۶٫۵ درصد و زنجان و سمنان با ۷٫۱ درصد و اردبیل با ۷٫۵ درصد کمترین نرخ بیکاری را دارند.

همچنین استان هایی که بیکاری تک رقمی دارند شامل  همدان با ۹٫۴ درصد، مرکزی با ۷٫۶ درصد، مازندران با ۹٫۳ درصد، گیلان با ۹٫۲ درصد، قم با ۹٫۹ درصد، سمنان با ۶٫۸درصد، زنجان با ۹٫۴ درصد، خراسان شمالی با ۹٫۸ درصد، خراسان رضوی با ۹٫۹ درصد، اردبیل با ۹٫۸ درصد و آذربایجان شرقی با ۹٫۳درصد می شود.

در این میان نرخ بیکاری ۵ استان در تابستان سال جاری از تک رقمی خارج و دو رقمی شده است که استان های مازندران با ۱۰درصد، گیلان با ۱۲٫۶ درصد، قم با ۱۲٫۱ درصد، خراسان رضوی با ۱۰.۹ درصد و آذربایجان شرقی با ۱۰٫۴ درصد در این دسته قرار دارند. 

البته نرخ بیکاری استان مرکزی اگرچه دو رقمی نشده اما با افزایش ۳ درصدی به ۹.۶ درصد رسیده است و از سویی دیگر نرخ بیکاری استان های همدان و اردبیل به ترتیب با کاهش ۱٫۹ و ۲٫۳ درصدی بیشترین کاهش نرخ را داشته اند.

 جدول نرخ بیکاری در استان ها را در ادامه ببینید: