۲۰:۲۵:۵۸ - چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
کارگردان «دلیران تنگستان» درگذشت// جزییات مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز.
 همایون شهنواز چندی قبل در منزلش دچار حادثه آتش‌سوزی و ۸۰ درصد سوختگی شد. نسیم توسعه به نقل از ایسنا:  کارگردان سریال «دلیران تنگستان» که چندی قبل در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. محمد ولی‌زاده، روزنامه‌نگار و دوست همایون شهنواز […]

 همایون شهنواز چندی قبل در منزلش دچار حادثه آتش‌سوزی و ۸۰ درصد سوختگی شد.همایون شهنواز

نسیم توسعه به نقل از ایسنا:  کارگردان سریال «دلیران تنگستان» که چندی قبل در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.

محمد ولی‌زاده، روزنامه‌نگار و دوست همایون شهنواز ـ کارگردان سریال تلویزیونی «دلیران تنگستان»، «روزهای به‌یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» ـ در گفت‌وگویی با ایسنا این خبر را تایید کرده است.

ولی‌زاده در توضیح این خبر گفت: شرایط جسمی همایون شهنواز پس از عمل جراحی حادتر شد و روز گذشته ایست قلبی داشت که احیا شد. او تا شب گذشته هم شرایط مناسبی نداشت و در نهایت متاسفانه به دلیل شدت سوختگی درگذشت.

این روزنامه‌نگار در ادامه درباره زمان برگزاری مراسم خاکسپاری مرحوم همایون شهنواز توضیح داد: خانواده مرحوم شهنواز در حال فراهم کردن مقدمات برای برگزاری مراسم هستند و اکنون منتظر هستیم تا خانواده ایشان از خارج از کشور به ایران بیایند.

 همایون شهنواز چندی قبل در منزلش دچار حادثه آتش‌سوزی و ۸۰ درصد سوختگی شد.

پس از این حادثه تلاش‌هایی برای اعزام وی به بیمارستانی در اشتوتگارت آلمان انجام گرفت که در نهایت به دلیل پاره‌ای مشکلات از جمله نبود امکانات فنی برای اعزام وی، به عمل جراحی در ایران تصمیم گرفته شد.

در دوران بستری بودن همایون شهنواز در بیمارستان جمعی از اهالی سینما و صداوسیما و همچینن معاون وزیر بهداشت به عیادت وی رفتند.

جزییات مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز

مراسم تشییع پیکر کارگردان «دلیران تنگستان» شنبه هفته آینده از مقابل ساختمان خانه سینما برگزار می‌شود.

محمد ولی‌زاده، روزنامه‌نگار و دوست همایون شهنواز  درباره جزییات برگزاری مراسم تشییع این کارگردان فقید گفت: این مراسم از ساعت ۹ صبح شنبه (۱۹ اسفند ماه)‌ از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما واقع در خیابان وصال، طالقانی برگزار می‌شود.

او علت تاخیر در برگزاری این مراسم را بازگشت برخی از اعضای خانواده مرحوم شهنواز به ایران برای شرکت در مراسم تشییع عنوان کرد.

ولی‌زاده درباره محل خاکسپاری پیکر مرحوم همایون شهنواز هم گفت: هماهنگی‌هایی برای خاکسپاری پیکر ایشان در شهرستان دلوار بوشهر انجام شده است. پس از ساخت سریال «دلیران تنگستان»، مردم خونگرم بوشهر ایشان را متعلق به آن سرزمین می‌دانند و آقای شهنواز هم علاقه بسیاری به بوشهر داشتند؛ منتها خانواده ایشان پیشنهاد دادند که پیکر مرحوم شهنواز در خانه رییسعلی دلواری دفن شود و چون این خانه زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است، آنها باید مجوز این امر را صادر کنند.

به گفته وی در صورت موافقت میراث فرهنگی و مسوولان بوشهر، پیکر مرحوم همایون شهنواز روز یکشنبه ـ ۲۰ اسفند ماه ـ در شهرستان دلوار تشییع و تدفین می‌شود.

کارگردان سریال «دلیران تنگستان» که چندی قبل در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.

«روزهای به‌یادماندنی» دیگر اثر این کارگردان فقید است.

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه