۱۳:۱۸:۲۵ - سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
چرا ملک ۱۰۰۰ میلیاردی باید با اجازه یک وزیر جابجا شود/ مگر مال پدر توست که بیت المال را می بخشید؟
آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد، بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از […]

آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد، بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از بیت المال می‌بخشید.اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت: رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌ها در گرفتن وثیقه از متقاضیان تسهیلات بانکی دقت کنند.

حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی سه شنبه، ۲۹ آبان ماه در نشست با روسای بانک‌های استان افزود: بانک‌ها در گرفتن وثیقه از متقاضیان تسهیلات بانکی دقت کنند و وثیقه سهل الوصول دریافت کنند و معادل تسهیلات پرداختی باشد نه اینکه کسی بیاید سند یک ملک مشائی را که اصلاً قابل هیچ تملک و ارزشی نیست برای دریافت تسهیلات به بانک ارائه دهد و بانک راحت بیت المال را در اختیارش قرار دهد، این موارد جرم است و ما کوتاه نمی‌آییم.

وی اظهارکرد: همه حوزه نظارتی را در بانک‌ها ناظر گذاشتم، دست خادمان مردم را می‌بوسم اما برخورد با سهل‌انگار و مجرم را در اولویت کاری خود قرار داده‌ام و انفصال از خدمت و شلاق را عمل خواهیم کرد و با کسی تعارف نداریم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی امانت مردم است و شخصی نیست که باید در مقابل پرداخت تسیلات و وام بانکی وثایق محکم و مطمئن گرفته شود.

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: اگر یک قسط از تسهیلات شخص عادی چند روز تاخیر داشته باشد خسارات و جریمه تاخیر از او گرفته می‌شود اما تسهیلات مثلا ۱۰۰ میلیاردی با وثیقه سه میلیاردی به شخصی داده می‌شود که این‌گونه موارد خیانت است و در مقابل این موارد کوتاه نمی‌آیم و بانک‌های استان از امروز آماده باشند که سازمان بازرسی، دادستان استان و نیروها و ضابطان اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی را به سمت بانک‌ها بسیج می‌کنم. اگر یک مورد خطا و تخلف مشاهده شود اشد مجازات را اعمال خواهم کرد.

وی ادامه داد: بقیه مردم و بیچاره‌ای که در کپر زندگی می‌کند برای دو میلیون تومان وام در زندان به سر می‌برند، چند نفر به خاطر دو، پنج و ۱۰ میلیون تومان در زندان‌های استان داریم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بانک‌هایی که وثیقه گرفته‌اند اما متناسب با وام‌های اعطایی نبوده و نمی‌توانند مطالبات خود را وصول کنند اگر جرمی مرتکب شدند برای آنها ضمن تشکیل پرونده برخورد می‌شود. حراست بانک‌ها به عنوان ضابط دستگاه قضایی اگر نظارت بر صحت اجرای امور نکنند به عنوان سهل‌انگاری در انجام امور بانک تحت تعقیب قرار می‌گیرند. همچنین در حوزه ثبت اسناد هم باید دقت شود.

حجت‌الاسلام مزارعی اظهار کرد: در صورتی که ثابت شد کارشناس رسمی دادگستری در زمینه کارشناسی وثایق خلاف واقعیت عمل کرد ذره‌ای اغماض نخواهد شد، محاکمه و اشد مجازات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به وضعیت بزرگترین بدهکار بانکی استان افزود: قریب به ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبارات استان در جیب یک خانواده است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سوال ما از بانک ملی اینست که ۱۵۰ میلیارد تومان از این خانواده مطالبه دارید چرا وثایق و اموال و املاکی که خارج از طرح دارند اقدامی انجام نمی‌دهید؟ چرا در تهران زمینی در مجاور مجتمع آزادی و جاهای دیگر دارد اقدامی نمی‌کنید؟

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: در هر واحد صنعتی که کارآفرینی، تولید و اشتغالزایی وجود دارد، هیچ بانکی حق ندارد آن را تعطیل کند مال هرکسی باشد، اگر بانکی مطالبه‌ای دارد وساطت می‌کنیم که در اجرای اقتصاد مقاومتی با دادن مهلت بگذارد چرخش بچرخد تا کسی بیکار نشود اما واحدی که با علم اطلاع دارید که تعطیل است چرا برای وصول مطالبات بانکی تعلل می‌کنید و مزایده نمی‌گذارید؟ سهل انگاری است و ما کوتاه نمی‌آییم.

وی ادامه داد: باید روی کلیه اموال خارج از طرح باید اقدام شود، در صورتی که بانک‌ها دنبال تعطیل کردن واحدهای تولیدی و صنعتی فعال باشند دستگاه قضایی جلوی آنها را می‌گیرد اما کارخانه‌ای که تعطیل است چرا برای وصول مطالبات خود اقدام نمی‌کنید.

املاکی که هم آقایان در تهران و جاهای دیگر ایجاد کرده‌اند و بانک ملی هم شناسایی کرده چرا اقدام نمی‌شود و تعلل و تسامح می‌کنید، برای دفتر شرکت بویر صنعت که در تهران است چرا اقدام قانونی نمی‌شود مگر کارگاه و کارخانه است.

کارخانه آرد آبشار گستر تعطیل است و مسئولان بانک ملی هم اطلاع دارند، شرکت بویر صنعت هم طبق استعلام‌های صورت گرفته از تامین اجتماعی تعطیل است، چرا مطالبات ۱۵۵ میلیاردی بیت المال را همین طوری گذاشتید؟

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تعیین ضرب‌العجل برای بانک‌های استان جهت وصول مطالبات خود خاطرنشان کرد: بانک ملی از امروز ظرف مدت ۲۰ روز مهلت دارد که کلیه مطالبات خود از این خانواده را صفر کند والا به جرم تبانی و سهل‌انگاری در زمینه بیت المال تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

مزارعی گفت: از هر سرمایه‌گذاری که اشتغال‌زایی ایجاد کند با همه وجود حمایت می‌کنیم و اگر بانکی به آنها فشار آورد واسطه برای رفع مشکل می‌شویم اما اگر جایی بخاطر واسطه بازی و سفارش سهل انگاری صورت گیرد کوتاه نمی‌آییم. طبق گزارش ارائه شده مطالبات بانک ملی از این خانواده ۱۵۵ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: کلیه بانک‌های استان بخصوص بانک ملی باید همه مطالبات خود را از محل اموال و املاک خارج از طرح با کارشناسی دقیق مطالبات خود را دریافت و وصول کنند. در جایگاه قضایی با احد ناسی تعارف ندارم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ما به اصلاح امور ادارات و دستگاه‌ها پرداختیم، بعضی اوقات می‌گوییم چرا سارق مسلح و دزد پیدا می‌شود؟ چون یک نفر تسهیلات میلیاردی راحت می‌گیرد اما یک نفر برای مشکلات خود و ازدواج نیاز به ۱۰میلیون تومان تسهیلات دارد اما به او داده نمی‌شود.

مزارعی افزود: آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از بیت المال می‌بخشید.

وی با بیان اینکه نمی‌گذارم در این استان بی حساب و کتاب قانون گذاشته و رانت درست شود، بیان کرد: ۴۰سال از انقلاب اسلامی گذشته هنوز در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد اگر یک نفر روستایی بخواهد زن مریض خود را از رودخانه رد کرده و به مراکز درمانی برساند با هزار مکافات این کار را انجام می‌دهد اما به راحتی بیت المال توسط عده‌ای چپاول می‌شود و در برج‌های تهران و کیش خوشگذارانی می‌کنند و در سی‌سخت ویلا و در بابامیدان ساختمان آنچنانی می‌سازند و در محله قصردشت، گل دشت مالی آباد، خیابان خلبانان شیراز خانه بسازند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتراض جوانان به ما مسئولان بخاطر چنین مواردی است که برخی از مدیران با اعمال خود مردم را به ضد نظام تبدیل می‌کنند.

مزارعی تصریح کرد: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای طرح‌ها و واحدهای تولیدی فعال و دارای اهلیت و اشتغال‌زایی، قبول است اما اگر واحدی تعطیل و تسهیلات را به انحراف برد و بانک‌ها برای وصول مطالبات خود اقدام نکردند برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه و رسانه ملی اضافه کرد: رسانه‌ها امانت‌دار هستند، اصل مطالب و واقعیت‌ها را منعکس کنند و بعضاً مسایلی که انعکاس آنها اشاعه خلاف امور عقلانی است به خودتان اجازه ندهید.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
 • RSS English News

 • RSS news

  • Trump urges US-based Venezuelans to oppose 'Cuban puppet' Maduro
   President speaks at Florida International University in MiamiTrump appeals directly to Venezuela’s militaryDonald Trump has appealed to the largest Venezuelan community in the US, seeking to rally support for the opposition leader Juan Guaidó. Related: Panama Papers ‘tightened the noose’ on offshore assets of Maduro’s inner circle Continue reading...
  • FA Cup quarter-final draw – as it happened
   Manchester United have another away tie after landing Wolves in the last eight, while Manchester City will travel to Swansea City 10.17pm GMT Related: FA Cup quarter-final draw: Manchester sides kept apart 9.44pm GMT The ties will be played over the weekend of 16 and 17 March. Not long to wait! That’s all from me […]
  • Gene therapy could treat rare brain disorder in unborn babies
   Doctors could use Crispr tool to inject benign virus into foetus’s brain to ‘switch on’ key genesScientists are developing a radical form of gene therapy that could cure a devastating medical disorder by mending mutations in the brains of foetuses in the womb.The treatment, which has never been attempted before, would involve doctors injecting the […]
  • George Mendonsa, The Kissing Sailor in famous photograph, dies at 95
   Alfred Eisenstaedt photographed sailor kissing Greta Friedman in Times Square at the end of the second world warGeorge Mendonsa, the sailor who was captured in a famous photograph kissing a woman in Times Square amidst celebrations of the end of the second world war, has died. He was 95.His daughter, Sharon Molleur, told the Providence […]
  • Hoda Muthana wants to help US deradicalise others, says lawyer
   US woman who fled Isis after being vocal proponent ‘could be useful to protect others’The lawyer for Hoda Muthana, the US woman who fled Islamic State and now wants to return home, has called for her to be a voice of a deradicalisation programme that dissuades others from joining the terror group and counters online […]
  • Manchester United and Pogba extend Chelsea’s misery as fans turn on Sarri
   Chelsea will not stand for much more of this. Maurizio Sarri, isolated and alone, shuffled around his technical area as his team were out-muscled, out-manoeuvred and out-classed by Manchester United to leave the FA Cup. The Italian’s eyes never left the pitch but he could not have been deaf to the repertoire of chants, whipped […]
  • Watson tells Corbyn he must change direction to stop Labour splitting
   Deputy leader urges shadow cabinet reshuffle, saying he no longer recognises his own partyToday’s latest political developments - live updatesAnalysis: The first step for exiles? To bring 29 more with themLabour’s deputy leader, Tom Watson, has told Jeremy Corbyn that he must change direction or face a worsening Labour split after seven MPs quit to […]
  • China rejects Australian parliament cyber attack claims as 'baseless' and 'irresponsible'
   Foreign ministry spokesman says speculation and sanctions will only ‘poison the atmosphere for cooperation’China has hit back at suggestions it was behind a sophisticated cyber attack on Australia’s political parties, warning “irresponsible” and “baseless” speculation will heighten tensions.The prime minister, Scott Morrison, revealed on Monday cyber experts believe a state actor was responsible for the […]
  • Jussie Smollett: Chicago police still seeking follow-up interview
   Actor’s lawyers angrily reject reports he may have staged attackPolice spokesman says trajectory of investigation ‘shifted’Chicago police have said they want to conduct a follow-up interview with the Empire actor Jussie Smollett, because new information has prompted a shift in the investigation of his claim he was attacked. Related: Jussie Smollett says he was assaulted […]
  • New York to ban hairstyle policies that discriminate against black people
   Human rights commission rules, believed to be first in US, target company and school policies that ban dreadlocks and other stylesNew York City will ban discrimination based on hairstyles, a rule meant to stop policies that penalize black people.The New York City Commission on Human Rights issued the new regulations on Monday. Believed to be […]
 • اطلاعات