۱۳:۱۸:۲۵ - سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
چرا ملک ۱۰۰۰ میلیاردی باید با اجازه یک وزیر جابجا شود/ مگر مال پدر توست که بیت المال را می بخشید؟
آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد، بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از […]

آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد، بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از بیت المال می‌بخشید.اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت: رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌ها در گرفتن وثیقه از متقاضیان تسهیلات بانکی دقت کنند.

حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی سه شنبه، ۲۹ آبان ماه در نشست با روسای بانک‌های استان افزود: بانک‌ها در گرفتن وثیقه از متقاضیان تسهیلات بانکی دقت کنند و وثیقه سهل الوصول دریافت کنند و معادل تسهیلات پرداختی باشد نه اینکه کسی بیاید سند یک ملک مشائی را که اصلاً قابل هیچ تملک و ارزشی نیست برای دریافت تسهیلات به بانک ارائه دهد و بانک راحت بیت المال را در اختیارش قرار دهد، این موارد جرم است و ما کوتاه نمی‌آییم.

وی اظهارکرد: همه حوزه نظارتی را در بانک‌ها ناظر گذاشتم، دست خادمان مردم را می‌بوسم اما برخورد با سهل‌انگار و مجرم را در اولویت کاری خود قرار داده‌ام و انفصال از خدمت و شلاق را عمل خواهیم کرد و با کسی تعارف نداریم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی امانت مردم است و شخصی نیست که باید در مقابل پرداخت تسیلات و وام بانکی وثایق محکم و مطمئن گرفته شود.

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: اگر یک قسط از تسهیلات شخص عادی چند روز تاخیر داشته باشد خسارات و جریمه تاخیر از او گرفته می‌شود اما تسهیلات مثلا ۱۰۰ میلیاردی با وثیقه سه میلیاردی به شخصی داده می‌شود که این‌گونه موارد خیانت است و در مقابل این موارد کوتاه نمی‌آیم و بانک‌های استان از امروز آماده باشند که سازمان بازرسی، دادستان استان و نیروها و ضابطان اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی را به سمت بانک‌ها بسیج می‌کنم. اگر یک مورد خطا و تخلف مشاهده شود اشد مجازات را اعمال خواهم کرد.

وی ادامه داد: بقیه مردم و بیچاره‌ای که در کپر زندگی می‌کند برای دو میلیون تومان وام در زندان به سر می‌برند، چند نفر به خاطر دو، پنج و ۱۰ میلیون تومان در زندان‌های استان داریم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بانک‌هایی که وثیقه گرفته‌اند اما متناسب با وام‌های اعطایی نبوده و نمی‌توانند مطالبات خود را وصول کنند اگر جرمی مرتکب شدند برای آنها ضمن تشکیل پرونده برخورد می‌شود. حراست بانک‌ها به عنوان ضابط دستگاه قضایی اگر نظارت بر صحت اجرای امور نکنند به عنوان سهل‌انگاری در انجام امور بانک تحت تعقیب قرار می‌گیرند. همچنین در حوزه ثبت اسناد هم باید دقت شود.

حجت‌الاسلام مزارعی اظهار کرد: در صورتی که ثابت شد کارشناس رسمی دادگستری در زمینه کارشناسی وثایق خلاف واقعیت عمل کرد ذره‌ای اغماض نخواهد شد، محاکمه و اشد مجازات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به وضعیت بزرگترین بدهکار بانکی استان افزود: قریب به ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبارات استان در جیب یک خانواده است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سوال ما از بانک ملی اینست که ۱۵۰ میلیارد تومان از این خانواده مطالبه دارید چرا وثایق و اموال و املاکی که خارج از طرح دارند اقدامی انجام نمی‌دهید؟ چرا در تهران زمینی در مجاور مجتمع آزادی و جاهای دیگر دارد اقدامی نمی‌کنید؟

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: در هر واحد صنعتی که کارآفرینی، تولید و اشتغالزایی وجود دارد، هیچ بانکی حق ندارد آن را تعطیل کند مال هرکسی باشد، اگر بانکی مطالبه‌ای دارد وساطت می‌کنیم که در اجرای اقتصاد مقاومتی با دادن مهلت بگذارد چرخش بچرخد تا کسی بیکار نشود اما واحدی که با علم اطلاع دارید که تعطیل است چرا برای وصول مطالبات بانکی تعلل می‌کنید و مزایده نمی‌گذارید؟ سهل انگاری است و ما کوتاه نمی‌آییم.

وی ادامه داد: باید روی کلیه اموال خارج از طرح باید اقدام شود، در صورتی که بانک‌ها دنبال تعطیل کردن واحدهای تولیدی و صنعتی فعال باشند دستگاه قضایی جلوی آنها را می‌گیرد اما کارخانه‌ای که تعطیل است چرا برای وصول مطالبات خود اقدام نمی‌کنید.

املاکی که هم آقایان در تهران و جاهای دیگر ایجاد کرده‌اند و بانک ملی هم شناسایی کرده چرا اقدام نمی‌شود و تعلل و تسامح می‌کنید، برای دفتر شرکت بویر صنعت که در تهران است چرا اقدام قانونی نمی‌شود مگر کارگاه و کارخانه است.

کارخانه آرد آبشار گستر تعطیل است و مسئولان بانک ملی هم اطلاع دارند، شرکت بویر صنعت هم طبق استعلام‌های صورت گرفته از تامین اجتماعی تعطیل است، چرا مطالبات ۱۵۵ میلیاردی بیت المال را همین طوری گذاشتید؟

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تعیین ضرب‌العجل برای بانک‌های استان جهت وصول مطالبات خود خاطرنشان کرد: بانک ملی از امروز ظرف مدت ۲۰ روز مهلت دارد که کلیه مطالبات خود از این خانواده را صفر کند والا به جرم تبانی و سهل‌انگاری در زمینه بیت المال تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

مزارعی گفت: از هر سرمایه‌گذاری که اشتغال‌زایی ایجاد کند با همه وجود حمایت می‌کنیم و اگر بانکی به آنها فشار آورد واسطه برای رفع مشکل می‌شویم اما اگر جایی بخاطر واسطه بازی و سفارش سهل انگاری صورت گیرد کوتاه نمی‌آییم. طبق گزارش ارائه شده مطالبات بانک ملی از این خانواده ۱۵۵ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: کلیه بانک‌های استان بخصوص بانک ملی باید همه مطالبات خود را از محل اموال و املاک خارج از طرح با کارشناسی دقیق مطالبات خود را دریافت و وصول کنند. در جایگاه قضایی با احد ناسی تعارف ندارم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ما به اصلاح امور ادارات و دستگاه‌ها پرداختیم، بعضی اوقات می‌گوییم چرا سارق مسلح و دزد پیدا می‌شود؟ چون یک نفر تسهیلات میلیاردی راحت می‌گیرد اما یک نفر برای مشکلات خود و ازدواج نیاز به ۱۰میلیون تومان تسهیلات دارد اما به او داده نمی‌شود.

مزارعی افزود: آقای وزیری که ان‌شاءالله حضرت امیرالمومنین(ع) حسابش را می‌دهد و جمهوری اسلامی نیز حساب و کتابش را کف دستش می‌گذارد بی‌محابا در نامه‌ای به استان می‌نویسد که ملکی جمهوری اسلامی را معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به فلان آقا به قید فوریت واگذار کن، چکاره‌ای که این کار را می‌کنید، مگه مال بابات هست که از بیت المال می‌بخشید.

وی با بیان اینکه نمی‌گذارم در این استان بی حساب و کتاب قانون گذاشته و رانت درست شود، بیان کرد: ۴۰سال از انقلاب اسلامی گذشته هنوز در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد اگر یک نفر روستایی بخواهد زن مریض خود را از رودخانه رد کرده و به مراکز درمانی برساند با هزار مکافات این کار را انجام می‌دهد اما به راحتی بیت المال توسط عده‌ای چپاول می‌شود و در برج‌های تهران و کیش خوشگذارانی می‌کنند و در سی‌سخت ویلا و در بابامیدان ساختمان آنچنانی می‌سازند و در محله قصردشت، گل دشت مالی آباد، خیابان خلبانان شیراز خانه بسازند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتراض جوانان به ما مسئولان بخاطر چنین مواردی است که برخی از مدیران با اعمال خود مردم را به ضد نظام تبدیل می‌کنند.

مزارعی تصریح کرد: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای طرح‌ها و واحدهای تولیدی فعال و دارای اهلیت و اشتغال‌زایی، قبول است اما اگر واحدی تعطیل و تسهیلات را به انحراف برد و بانک‌ها برای وصول مطالبات خود اقدام نکردند برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه و رسانه ملی اضافه کرد: رسانه‌ها امانت‌دار هستند، اصل مطالب و واقعیت‌ها را منعکس کنند و بعضاً مسایلی که انعکاس آنها اشاعه خلاف امور عقلانی است به خودتان اجازه ندهید.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
 • RSS English News

 • RSS news

  • 'Elusive and cryptic lizard': hunt on in Melbourne for endangered grassland earless dragon
   Newly discovered species could soon be the first reptile on the Australian mainland to be declared extinctA newly reclassified species of lizard that is native to areas now paved by Melbourne’s suburbs could become the first reptile on mainland Australia to be declared extinct.A taxonomic survey of the grassland earless dragon, published in the Royal […]
  • Woman, 102, suspected of killing care home neighbour, 92
   The suspect, who told staff she had ‘killed someone’, has been placed in psychiatric care after the incident in FranceA woman aged 102 has been placed in psychiatric care in north-eastern France after she was suspected of murdering her 92-year-old neighbour in a care home, prosecutors said.The victim was found dead on Saturday night in […]
  • Global markets rocked as US-China trade and tech rift deepens
   Shares fall sharply in Asia, Europe and North America in intensifying war of wordsThe deepening trade and technology war between the US and China has sent global stock markets sharply lower and prompted a warning from the IMF of the increasing risks to the global economy.Shares fell sharply in Asia, Europe and North America on […]
  • New US charges against Julian Assange could spell decades behind bars
   WikiLeaks founder charged in 18-count DoJ indictmentAssange ‘risked serious harm to US national security’Julian Assange could face decades in a US prison after being charged with violating the Espionage Act by publishing classified information through WikiLeaks. Related: Julian Assange: US charges WikiLeaks founder with violating Espionage Act – live Continue reading...
  • Arsène Wenger: Europa League final ‘little bit of a nightmare’ for Arsenal
   • Mkhitaryan’s absence ‘something that should not happen’• Frenchman says he is ready for return to footballArsène Wenger has described Arsenal’s predicament in heading to Baku for the Europa League final as “a little bit of a nightmare”. The club’s former manager, who left last summer after 22 years in the role and still describes […]
  • English test students may have been wrongly accused, says watchdog
   Home Office ‘did not have the expertise’ to check data used to accuse students of cheatingThe student accused by UK of cheating at EnglishA government watchdog has criticised the Home Office for failing to protect students wrongly accused of cheating in an English language test that they were required to sit as part of a […]
  • Congestion on Everest leads to backlog of climbers in 'death zone'
   Local media cites recent deaths of three people as cause for hours-long queue in freezing temperaturesHundreds of climbers hoping to make it to the summit of the world’s tallest mountain were forced to queue for hours in freezing temperatures at high altitude this week as congestion built up on Mount Everest.The delays have been linked […]
  • Bayern Munich set to test Manchester City with £70m bid for Leroy Sané
   Bayern make Sané their No 1 summer transfer targetWinger is believed to be keen on a return to GermanyBayern Munich have made Leroy Sané their No 1 transfer target this summer and are preparing a bid of around £70m for the 23-year-old Germany international. Related: Premier League finances: the full club-by-club breakdown and verdict Continue […]
  • The Other Two review – a fabulous, scabrous sendup of Bieber-a-likes
   How would you react if your baby brother became an overnight pop sensation? This comedy has heart, charm – and a staggering belly-laugh gag rateCary Dubek is a 30-year-old gay, still-aspiring actor. His sister Brooke was a dancer in her younger days. She is currently temping as a realtor, because it allows her to squat […]
  • England Lionesses get 'reality check' for World Cup from Royal Marines
   • ‘There were men who had their legs blown off’ – Beth Mead• Team-building activities took place at St George’s ParkToni Duggan and Beth Mead have spoken of the “reality check” they got from spending a night with the Royal Marines as the England team get stuck into their World Cup preparations.“There were men there […]
 • اطلاعات