۱۱:۵۸:۴۰ - چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
پیش بینی تدوین بودجه ۹۸ بر پایه نفت ۶۰ تا ۶۵ دلاری
ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت با میعانات گازی و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد. نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:   عضو کمیسیون انرژی مجلس رقمی که برای قیمت نفت در بودجه ۹۸ تعیین خواهد شد را حدود ۶۰ تا ۶۵ […]

ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت با میعانات گازی و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:   عضو کمیسیون انرژی مجلس رقمی که برای قیمت نفت در بودجه ۹۸ تعیین خواهد شد را حدود ۶۰ تا ۶۵ دلار پیش بینی کرد و گفت: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

 هدایت الله خادمی با اشاره به رویکرد دولت به نفت در بودجه ۹۸ اظهار کرد: دولت هنوز طرح خود را ارائه نداده اما سناریوهای مختلفی را بررسی خواهد کرد. به نظر می رسد طرح دولت تحت چند فصل باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در توضیح این مطلب افزود: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت با میعانات گازی و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به قابل پیش بینی نبودن آینده و مشخص نبودن کاهش و افزایش صادرات، درست این است که دولت چند مدل بودجه ارائه کند تا آمادگی را برای هر یک از مدل ها داشته باشند.

این نماینده مجلس رقمی که برای قیمت نفت تعیین خواهد شد را حدود ۶۰ تا ۶۵ دلار  پیش بینی کرد و افزود: البته این رقم خیلی واقعی نیست و ممکن است کاهش پیدا کند.

پیش بینی تدوین بودجه 98 برپایه نفت 60 تا 65 دلاری

خادمی همچنین با اشاره به منابع تامین بودجه سال آینده بیان داشت: یکی از منابعی که می تواند برای ما تامین بودجه کند نفت و میعانات گازی است که به سمت کاهش می رود. علاوه بر این، دریافت مالیات از شرکت ها، عوارض گمرکات و فروش اوراق از جمله موارد اصلی تشکیل دهنده بودجه و درآمدهای ماست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما بزرگترین دارنده نفت و گاز جهان است افزود: متاسفانه ما هنوز بنزین سوخت وارد می کنیم و به خام فروشی عادت کرده ایم. اگر خام فروشی نمی کردیم و به جای فروش ارزان نفت خام به کشورهای دیگر صدها فرآورده باارزش نفتی تولید می کردیم تحریم ها هیچ تأثیری بر زندگی مردم نمی گذاشت.

وی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش کنیم که از هر طریقی نفت مان را بفروشیم و این تنها راه مطمئن نسبت به راه های دیگر برای تأمین بودجه سال ۹۸ است.

خادمی عنوان کرد: دولت برای پیشگیری از مواجه شدن با کسری شدید در سال آینده، نمی تواند حقوق ها را افزایش ندهد.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات