۱۳:۴۸:۱۹ - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
پیشنهاد قطع ۷۰۰ هکتار درختان باغداران یاسوج به علت کمبود آب؟!
 همه درختان منطقه را قطع کنند و یا این که از هر راهی که شده برای آبرسانی به باغات منطقه دلی از سویمسوولان اقدامی شود. پیش از ظهر امروز نشست کارگروه آب و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. در این نشست یکی از موضوعاتی که […]

 همه درختان منطقه را قطع کنند و یا این که از هر راهی که شده برای آبرسانی به باغات منطقه دلی از سویمسوولان اقدامی شود.پیش از ظهر امروز نشست کارگروه آب و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این نشست یکی از موضوعاتی که در دستور کار قرار گرفت وضعیت باغات منطقه دلی اولاد علی مؤمن در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر یاسوج بود.

در این نشست جعفر گوهرگانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این که در این منطقه تنها برای ۲۰۰ هکتار پیش‌بینی تأمین آب از گذشته شده بود اظهار کرد: اما اکنون ۶۰۰ هکتار باغ در منطقه وجود دارد که تأمین آب آن با مشکل روبرو شده است.

نماینده باغداران دلی در این نشست با بیان اینکه باغات منطقه ۷۰۰ هکتار است اظهار کرد: با وضعیت موجود تنها دو راه وجود دارد یا این که همه درختان منطقه را قطع کنند و یا این که از هر راهی که شده برای آبرسانی به باغات منطقه دلی از سویمسوولان اقدامی شود.

وی گفت: منطقه دلی در حالی در ۲۰ کیلومتری مرکز استان واقع شده که از محروم‌ترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد است و هنوز نتوانسته‌اند برای رفع معضل کمبود آب کشاورزی آن اقدامی انجام دهند.

نماینده دیگری از باغداران دلی با بیان اینکه مصوبه‌ای از سال ۷۵ برای احداث سدی خاکی در منطقه وجود داشته است اظهار کرد: همچنین قرار بود که تعداد ۷ حلقه چاه آهکی در منطقه حفر شود که تنها ۳ چاه حفر شد و با این تعداد نمی‌توان ۷۰۰ هکتار را آبیاری کرد.

در این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص رفع مشکل باغات منطقه دلی تأکید کرد و گفت: در جاهایی هم کشاورزان نباید منتظر اقدام دولت باشند.

وی گفت: رفع مشکل دو راه‌حل کوتاه مدت و بلندمدت دارد که باید برای کوتاه‌مدت چاهی را که مد نظر باغداران است تجهیز کنیم.

منبع: فارس

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه