خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۸/۱۶ ۱۰:۱۰
شناسه خبر : 19976

ورود نخستین زن ایرانی به کنگره آمریکا

آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.   نسیم توسعه به نقل از  نیک نفت:  آنا اسکیمانی، نخستین زن ایرانی آمریکایی به کنگره آمریکا راه یافت. آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله […] ...

آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.Related image

 

نسیم توسعه به نقل از  نیک نفت:  آنا اسکیمانی، نخستین زن ایرانی آمریکایی به کنگره آمریکا راه یافت.

آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.

آنا اسکیمانی که از پدر و مادری ایرانی در ایالت فلوریدای آمریکا به دنیا آمده است و در سن ۱۳ سالگی مادر خود را از دست می دهد. 
او پس از پیروزی در انتخابات در توئیتر خود با انتشار ویدئویی نوشت: ” این داستان خانواده من و مامان من است، مادر هما وقتی ۱۳ ساله بودیم به سرطان دچار شد و فوت کرد. شجاعت و انعطاف پذیری او باعث می شود که شجاع باشک و برای خانواده های فلوریدا مبارزه کنم. داستان او تا به امروز پایان نرسیده است، اما فصل بعدی ما برای ما است. ما در ماه نوامبر شروع میکنیم”. 
اسکیمانی در دوره کارشناسی، علوم سیاسی و مطالعات زنان خوانده است و در دوره کارشناسی ارشد، مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد را مطالعه نموده است. او دانشجوی دوره دکتری است و به تدریس در دانشگاه‌های فلوریدا مشغول است.

شایان ذکر است، دموکرات‌ها با کسب بیش از ۲۳ کرسی جدید در مجلس نمایندگان، توانسته‌اند اکثریت این مجلس کنگره را کسب کنند.