۲۱:۰۵:۰۳ - شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۷
نقل قولی از پاپ درباره “جهنم” جنجالی شد.
ارواح، تنبیه نمی‌شوند. آنها که توبه می‌کنند، از بخشایش پرودگار برخوردار می‌شوند و به کسانی می‌پیوندند که او را در نظر دارند. ولی آنها که توبه نمی‌کنند و نمی‌توانند بخشیده شوند، ناپدید می‌شوند. دوزخی وجود ندارد. ارواح گناه‌کار، ناپدید می‌شوند.   نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  با خبرساز شدن نقل‌قولی از پاپ فرانسیس […]

ارواح، تنبیه نمی‌شوند. آنها که توبه می‌کنند، از بخشایش پرودگار برخوردار می‌شوند و به کسانی می‌پیوندند که او را در نظر دارند. ولی آنها که توبه نمی‌کنند و نمی‌توانند بخشیده شوند، ناپدید می‌شوند. دوزخی وجود ندارد. ارواح گناه‌کار، ناپدید می‌شوند. 

نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  با خبرساز شدن نقل‌قولی از پاپ فرانسیس که ‘دوزخ وجود ندارد’، واتیکان چنین حرفی را تکذیب کرده است.

به گزارش بی بی سی، این نقل‌قول روز پنج‌شنبه در یادداشتی در روزنامه “لا رپابلکیا”، از رسانه‌های شناخته‌ شده ایتالیا، به قلم یوجینیو اسکالفاری، بنیان‌گذار این نشریه آمده بود.

اما واتیکان گفته است هیچ‌کدام از نقل‌قول‌های ذکرشده در آن یادداشت را نباید عین حرف‌های پاپ تلقی کرد.

کلیسای کاتولیک به وجود دوزخ یا جهنم باور دارد و آن را ابدی می‌شمرد.

طبق تعالیم واتیکان، ارواح گناه‌کاران در دوزخ فرو می‌روند و آن‌جا در “آتش ابدی” می‌سوزند.

هرچند اسقف وینسنت نیکولس، عالی‌رتبه‌ترین کشیش کاتولیک در انگلستان، گفته است “در هیچ‌جای آموزه‌های کاتولیک نیامده است که واقعاً گفته باشد کسی در دوزخ است”.

او به بی‌بی‌سی گفته است که پاپ ظاهراً داشته درباره تصور دوزخ حرف می‌زده است.

به گفته این کشیش ارشد انگلستان، “دوزخ هیچ‌گاه از آموزه‌های کاتولیک نبوده؛ بلکه از نمادهای کاتولیک بوده، همان‌طور که بخشی از نمادهای مسیحیت به طور کلی بوده است.”

اسکالفاری در یادداشت خبرسازش نوشته که از پاپ پرسیده “ارواح بد” به کجا می‌روند و چه‌طور تنبیه می‌شوند.

این روزنامه‌نگار خودش علناً می‌گوید که به خدا باور ندارد.

این‌طور که در این یادداشت آمده، پاپ جواب داده که “ارواح، تنبیه نمی‌شوند. آنها که توبه می‌کنند، از بخشایش پرودگار برخوردار می‌شوند و به کسانی می‌پیوندند که او را در نظر دارند. ولی آنها که توبه نمی‌کنند و نمی‌توانند بخشیده شوند، ناپدید می‌شوند. دوزخی وجود ندارد. ارواح گناه‌کار، ناپدید می‌شوند.”

واتیکان می‌گوید این دیدار پاپ، یک گفت‌وگو نبوده بلکه دیداری به مناسبت عید ایستر بوده است و یادداشت یوجینیو اسکالفاری “میوه بازسازی او” از این ملاقات است.

Vatican scrambles after pope appears to deny existence of hell

Pope Francis reportedly denies the existence of hell

Does Hell Exist? And Did the Pope Give an Answer

 

بر چسب ها:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات