۴:۵۹:۱۹ - دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
مصوبه افزایش حقوق کارکنان سازمان امور مالیاتی ملغی شد+اسناد
بر اساس مصوبه دولت، سازمان های امور مالیاتی و بهزیستی موظف شدند، ترتیبات قانونی مصوبه سال ۱۳۹۵ شورای حقوق و دستمزد در خصوص افزایش سقف امتیازات (حقوق کارکنان) را رعایت کنند.   نسیم توسعه به نقل از تسنیم:   بر اساس مصوبه دولت، سازمان های امور مالیاتی و بهزیستی موظف شدند، ترتیبات قانونی مصوبه سال ۱۳۹۵ […]

بر اساس مصوبه دولت، سازمان های امور مالیاتی و بهزیستی موظف شدند، ترتیبات قانونی مصوبه سال ۱۳۹۵ شورای حقوق و دستمزد در خصوص افزایش سقف امتیازات (حقوق کارکنان) را رعایت کنند. 

نسیم توسعه به نقل از تسنیم:   بر اساس مصوبه دولت، سازمان های امور مالیاتی و بهزیستی موظف شدند، ترتیبات قانونی مصوبه سال ۱۳۹۵ شورای حقوق و دستمزد در خصوص افزایش سقف امتیازات (حقوق کارکنان) را رعایت کنند.

 هیئت دولت اواخر سال ۱۳۹۶ مصوبه ای را به وسیله معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرد که بر اساس آن سازمان امور مالیاتی مجوز افزایش تا  ۵۰ درصد امتیازات (حقوق کارکنان) خود را پیدا می کرد. اعتبارات این افزایش امتیاز از طریق سرجمع اعتبارات مصوب سازمان مذکور یعنی ماده ۲۱۷ قانون مالیات های مستقیم تامین می‌شد.

در ماده قانونی مذکور آمده است، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داده می‌شود که یک درصد (۱%) از وجوهی که بابت مالیات و جرایم موضوع این قانون وصول می‌گردد را در مورد آموزش و تربیت کارمندان در امور مالیاتی و حسابرسی و تشویق کارکنان و کسانی که در امر وصول مالیات فعالیت موثری مبذول داشته و یا می‌دارند خرج نماید.

در ادامه مصوبه اواخر سال ۹۶ دولت در خصوص افزایش سقف امتیازات سازمان مالیاتی قابل مشاهده است.

بعد از پیگیری های انجام شده، در نهایت ۷ خرداد ماه سال جاری رئیس مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کرد  و مصوبه مذکور را خلاف قانون ارزیابی کرد.

در بخشی از  نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور آمده بود، با عنایت به ماده (۷) قانون محاسبات عمومی کشور ــ مصوب ۱۳۶۶ ــ ناظر به تعریف اعتبار که مقرر می‌دارد: «اعتبار عبارت از مبلغی است که برای مصرف یا مصارف معین به‌منظور نیل به اهداف و اجرای برنامه‌های دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد»، علی‌هذا بند (۲) مصوبه از حیث عدم‌ تصریح به شماره ردیف قانونی اعتبار مصوب مربوط و استفاده از «محل سرجمع اعتبارات مصوب مربوط» سازمان مغایر با قانون است.

حالا بعد از گذشت چند ماه از مصوبه اولیه، هیئت دولت در ابلاغیه جدید خود سازمان های امور مالیاتی و بهزیستی را ملزم کرده تا ترتیبات قانونی مصوبه شورای حقوق و دستمزد را رعایت کنند. به این ترتیب افزایش سقف امتیازات ۵۰ درصدی که در مصوبه اواخر سال ۹۶ بر مصوبه سال ۹۵ الحاق شده بود ملغی شد.

مصوبه جدید هیئت دولت که سازمان اداری و استخدامی، وزارت خانه های اقتصاد و تعاون را خطاب قرار داده، در ادامه قابل مشاهده است.

 

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News