۱۱:۳۲:۳۶ - سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
ماجرای سفر مخفیانه خاخام اعظم روسیه به ایران چه بود؟ / ایران مخالف بود، اما پوتین وساطت کرد/در طول این بازدید ۲۴ ساعته چه گذشته است؟
برل لازار خاخام اعظم روسیه حدودا شش ماه قبل در بخشی از سفر دیپلماتیک خود که از سوی رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین سازماندهی شده بود مخفیانه از ایران دیدن کرد.   نسیم توسعه به نقل از فردا:   لازار که رهبریت جنبش خباد را در روسیه بر عهده داشت، نزدیک به پوتین است و غالبا […]

برل لازار خاخام اعظم روسیه حدودا شش ماه قبل در بخشی از سفر دیپلماتیک خود که از سوی رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین سازماندهی شده بود مخفیانه از ایران دیدن کرد.

ماجرای سفر مخفیانه خاخام اعظم روسیه از ایران چه بود؟

 

نسیم توسعه به نقل از فردا:   لازار که رهبریت جنبش خباد را در روسیه بر عهده داشت، نزدیک به پوتین است و غالبا به حمایت بی قید و شرط از پوتین در ازای مهر تأیید رژیم او بر خباد، متهم می‌شود.

به گزارش رسانه اسرائیلی، برل لازار خاخام اعظم روسیه حدودا شش ماه قبل در بخشی از سفر دیپلماتیک خود که از سوی رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین سازماندهی شده بود مخفیانه از ایران دیدن کرد.

به گزارش وب‌سایت خبری Ynetnews، جمهوری اسلامی با ورود لازار مخالفت کرد، ولی پوتین شخصا بر مشارکت لازار در این مأموریت دیپلماتیک پافشاری کرد. گزارش شده است این سفر به رهبری فرماندار ایالت دوما روسیه انجام شده بود و صحبت در مجلس ایران را نیز شامل شده است.

لازار که رهبریت جنبش خباد را در روسیه بر عهده داشت، نزدیک به پوتین است و غالبا به حمایت بی قید و شرط از پوتین در ازای مهر تأیید رژیم او بر خباد، متهم می‌شود.

در طول این بازدید ۲۴ ساعته، که در ۹ آوریل روی داد، گزارش شده است که لازار با رهبران جامعه یهودی ملاقات کرده است و از مؤسسات مختلف یهودی در تهران، ازجمله کنیسه مرکزی و یک مدرسه یهودی دیدن کرده است.

به گزارش سایت خبری Ynetnews، فعالیت‌های لازار در ایران به شدت به جامعه یهودی محدود بود. در حال حاضر حدود ۱۰،۰۰۰ یهودی در ایران زندگی می‌کنند، که سومین بزرگترین تمرکز یهودیان در خاورمیانه پس از اسرائیل و ترکیه است.

هیچ یک از گزارش‌های منتشر شده در این زمینه، ماهیت این مأموریت دیپلماتیک را مشخص نکرده‌اند ولی وب‌سایت خبری Arutz Sheva، که اولین گزارش را در مورد این خبر منتشر کرد، به این نکته اشاره کرده است که ممکن است این ملاقات با تلاش اسرائیل برای تضعیف مواضع نظامی ایران در سوریه باشد.

 

Russia’s Chief Rabbi Reportedly Paid Secret Visit to Iran on Trip Organized by Putin

 

Russian Chief Rabbi Berel Lazar secretly visited Iran almost six months ago as part of a diplomatic trip organized by Russian President Vladimir Putin, Israeli media reported over the weekend.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات