۱۶:۴۲:۲۲ - سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷
قضات سلب صلاحیت شده معرفی شدند +اسامی
افرادی هم هستند که دچار فساد می‌شوند و افرادی که سلب صلاحیت از آن‌ها می‌شود معرفی خواهیم کرد و یکی دو نفر حکم آن‌ها قطعی شده است. نسیم توسعه به نقل از فارس:  سخنگوی قوه قضاییه گفت: از حجم بالای کار همکارانم خجالت می‌کشم که نمی‌توانیم کار ارزشمندی برایشان انجام دهیم، اما افرادی هم هستند […]

افرادی هم هستند که دچار فساد می‌شوند و افرادی که سلب صلاحیت از آن‌ها می‌شود معرفی خواهیم کرد و یکی دو نفر حکم آن‌ها قطعی شده است.نسیم توسعه به نقل از فارس:  سخنگوی قوه قضاییه گفت: از حجم بالای کار همکارانم خجالت می‌کشم که نمی‌توانیم کار ارزشمندی برایشان انجام دهیم، اما افرادی هم هستند که دچار فساد می‌شوند و افرادی که سلب صلاحیت از آن‌ها می‌شود معرفی خواهیم کرد.

 سخنگوی قوه قضاییه گفت: از حجم بالای کار همکارانم خجالت می‌کشم که نمی‌توانیم کار ارزشمندی برایشان انجام دهیم، اما افرادی هم هستند که دچار فساد می‌شوند و افرادی که سلب صلاحیت از آن‌ها می‌شود معرفی خواهیم کرد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در صد و سی‌امین نشست خبری خود گفت: از حجم کار قضات و استرس آن‌ها خجالت می‌کشم، زیرا در روز‌های تعطیل رسمی هم مشغول کار هستند.

وی افزود:، اما در عین حال افرادی هم هستند که دچار فساد می‌شوند و افرادی که سلب صلاحیت از آن‌ها می‌شود معرفی خواهیم کرد و یکی دو نفر حکم آن‌ها قطعی شده، اما عکس‌ها را ندارم.

وی گفت: رئیس شعبه دادگاه کیفری اصفهان محمود سعادت فرزند حسینعلی به اتهام فساد اخلاقی به سلب صلاحیت و انفصال دائم محکوم شد و ۲۲ مردادماه قطعی شد.

محسنی اژه‌ای گفت: مجید شکاری رئیس ۱۰۲۴ دادگاه کیفری دو تهران به اتهام اخذ رشوه محکوم به سلب صلاحیت قضایی شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در قضاوت کفایت نمی‌کند تنها به سمت گناه نرویم باید تقوای بیشتری برای جایی که گناه را به طرف انسان هل می‌دهند وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برخی از پرونده‌ها مطرح میشود، اما همه مردم کامل در جریان آن قرار نمی‌گیرند مثلا مردم فکر می‌کنند گرفتند و بردند و تمام شد.

محسنی اژه‌ای گفت:، اما زمانی که مه افرید خسروی دستگیر شد حدود ۲۹۰۰میلیارد بدهی داشت و کل این مال به بیت المال برگشت و ۶۲۵ میلیارد تومان هم جزای نقدی گرفته شد و افراد دیگری هم در این پرونده که ۱۰۱ مورد حکمشان قطعی شده بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان از آن‌ها وصول شده و چند میلیارد هم جریمه شده اند.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات