۱۴:۱۷:۲۱ - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
طرح خاورمیانه جدید با حمله ایران به مرزهای اسرائیل؟!
 ایران بر مبارزه در مناطق نزدیک به پایگاه التنف تمرکز کرده است که تجمع بزرگی از شورشیان سوری در آن قرار دارند.  پایگاه صهیونیستی “یدیعوت احرونوت” (ynetnews)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “ایران در حال محکم کردن جای پای خود در منطقه است و به مرزهای اسرائیل نزدیک می شود” به گمانه زنی و فضاسازی […]

 ایران بر مبارزه در مناطق نزدیک به پایگاه التنف تمرکز کرده است که تجمع بزرگی از شورشیان سوری در آن قرار دارند. پایگاه صهیونیستی “یدیعوت احرونوت” (ynetnews)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “ایران در حال محکم کردن جای پای خود در منطقه است و به مرزهای اسرائیل نزدیک می شود” به گمانه زنی و فضاسازی در این رابطه پرداخته است.

در این گزارش آمده است:

« ایران به زودی مرحله اول از طرح الحاق کشورهای خاورمیانه به خود را به پایان می رساند. بر اساس برآوردهای اطلاعاتی، سومین مرحله از طرح ایران در مرزهای اسرائیل به پایان خواهد رسید.

مرحله اول از طرح ایران شامل در دست گرفتن مناطق و ایجاد یک مجاورت ارضی از ایران تا عراق، سوریه و لبنان است. پس از لبنان نیز طرح ایران، رسیدن به سودان از طریق دریا و به سلطه درآوردن این کشور است.

مرحله دوم این طرح نیز شامل توسعه سلطه ایران از طریق اقیانوس هند تا کشورهای حاشیه خلیج [فارس] و پس از آن عربستان سعودی و به سلطه کشیدن این منطقه است.

سومین مرحله و مرحله نهایی از طرح ایران نیز شامل توسعه از طریق عراق به سوی اردن تا مرزهای اسرائیل است.

به عنوان بخشی از مرحله اول این طرح، نیروهای ایرانی در روزهای اخیر به نبردی سنگین با شورشیان سوری در مرزهای سوریه و عراق می پردازند. شورشیان سوری توسط ائتلاف تحت رهبری آمریکا حمایت می شوند و
نگرانی هایی وجود دارد که این مبارزه می تواند به رویارویی بسیار بزرگتری بدل گردد: رویارویی میان ایران و آمریکا و آمریکا و روسیه.

بر اساس گزارش منابع اطلاعاتی، ایران بر مبارزه در مناطق نزدیک به پایگاه التنف تمرکز کرده است که تجمع بزرگی از شورشیان سوری در آن قرار دارند. در این میان آمریکا نیز در حال پشتیبانی از شورشیان در تلاش های آن ها برای نیروگیری و آموزش نیروهای جدید در اردن است.

به علت اهمیت استراتژیک منطقه التنف در بزرگراهی که بغداد را به دمشق متصل می سازد، ایرانی ها به دنبال تسلط بر این  منطقه هستند. تسلط بر این منطقه، انتقال نیرو و تجهیزات نظامی به سوریه را راحت تر و سریعتر خواهد کرد.»

Iran gaining foothold in the region and nearing Israeli border

منبع: جام نیوز

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه