۱۶ خرداد چهارشنبه ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۵:۰۷
عمومی

شهید مطهری: آیت الله خامنه ای امید آینده است.

 سندی در پرونده شهید مطهری در ساواک وجود دارد که تاریخ آن ۸ فروردین ۱۳۵۲(حدود ۵ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی) است.نسیم توسعه به نقل از خبرآنلاین :  سندی در پرونده شهید مطهری در ساواک وجود دارد که تاریخ آن ۸ فروردین ۱۳۵۲(حدود ۵ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی) است.

متن این سند را می‌خوانید:

موضوع : مرتضى مطهرى 
از : ۹ / ه تاریخ ۸ / ۱ / ۵۳ 
به : ۳۱۲ شماره : ۳۰۰۳ / ۹ ه 

ياد شده از اينكه نماز جماعت سيد على خامنه ‏اى را در مشهد تعطيل كرده اند بشدت ناراحت شده و اظهار داشته همه مراكز حساس را كه اثرى دارد مى‏ بندند و دعاى ندبه كافى را رواج مى‏ دهند .انسان متحير مى‏ ماند چه كند و چه بگويد.

وى گفت سيد على خامنه‏ اى از نمونه‏ هاى ارزنده ايست كه براى آينده موجب اميدوارى است و در اين مدت كوتاه در مشهد كارهاى پرثمرى انجام داده كه يكى از آنها جمع كردن جوانان روشنفكر و بيدار بوده و به همين جهت وى مورد توجه خمينى هم واقع شده و خمينى دستور داده كه هواخواهان وى خامنه ‏اى را حمايت كنند.

مطهرى از وضع ميلانى انتقاد نمود و گفت او روش منفى در پيش گرفته و سيد محمدعلى هم به نفع سازمان امنيت جاسوسى مى‏كند و از اين جهت مردم را سخت مأيوس و ناراحت كرده ‏اند. 

نظريه يكشنبه : ۱ـ سيد على خامنه ‏اى قبلاً در مسجد كرامت نماز مى‏خوانده و پس از اتمام نماز آياتى از قرآن را كه مورد نظرش بود تفسير مى‏نمود چند روز قبل به وى تذكرات لازم داده شده كه در مسجد مذكور نماز نخواند و جلسات او تعطيل شده است ضمنا مرتضى مطهرى ساكن تهران و قبلا در حسينيه ارشاد سخنرانى مى‏ كرده. وى يكى از افراد متعصب مذهبى است. 

۲ـ سيد محمدعلى مورد بحث پسر آيت اله ميلانى است و تحقيق مستقيم از مطهرى پيرامون اظهاراتش به حفاظت شنبه لطمه وارد مى‏ نمايد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید