۱۴:۰۶:۳۳ - جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
شناسایی ۳ فرماندار متخلف انتخابات در فارس!
۱۱ نفر آنان مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی که ۳ نفر از آنان فرماندار شهرستان بودند و پرونده تخلفات انتخاباتی برای آنان ثبت شده. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از در سراسر کشور آغاز شد. بر اساس اعلام هیئت‌های اجرایی، تعداد شعب اخذ رأی در انتخابات ۲۹ […]

۱۱ نفر آنان مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی که ۳ نفر از آنان فرماندار شهرستان بودند و پرونده تخلفات انتخاباتی برای آنان ثبت شده.دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از در سراسر کشور آغاز شد.

بر اساس اعلام هیئت‌های اجرایی، تعداد شعب اخذ رأی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، حدود ۶۳ هزار و ۵۰۰ شعبه در سراسر کشور است.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۴۲ شهر با ۹ هزار و ۷۵۲ شعبه اخذ رأی به‌صورت تمام‌الکترونیکی خواهد بود.

۲۰۰ میلیون تعرفه رأی چاپ‌ شده و یک‌ میلیون و ۵۰۰ نفر به‌عنوان عوامل اجرایی و نظارتی در شعبه‌های اخذ رأی حضور خواهند داشت.

براساس این گزارش، ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

*** 

علی القاصی‌مهر  رئیس کل دادگستری استان فارس ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع ۸۹ نفر متخلف که در امر انتخابات فعالیت غیرقانونی داشته‌اند، ۱۱ نفر آنان مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی که ۳ نفر از آنان فرماندار شهرستان بودند و پرونده تخلفات انتخاباتی برای آنان ثبت شده و در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اتهامات مسئولان متخلف در انتخابات، استفاده از امکانات دولتی در امر انتخابات و طرفداری از نامزد انتخاباتی خود گزارش شده است افزود: در مدت این دوره از تبلیغات به تعداد ۱۳۲ نفر از هواداران نامزدهای انتخاباتی تذکر داده شده که بیشترین تخلفات در شهرستان شیراز گزارش داده شده است. 

رئیس‌کل دادگستری استان فارس  با تاکید به مسئولان قضایی استان فارس گفت: امروز تمامی مسئولان قضایی استان متعهد شدند تا به صورت کشیک در دادگستری‌های استان حضور یابند تا در صورت وقوع تخلفات انتخاباتی موضوع را رسیدگی کنند. 

القاصی مهر در خطاب به مردم استان گفت: امروز مردم استان فارس نشان دادند آنچه که امروز پیروز میدان است مردم هستند زیرا حضور پرشور آنان بیانگر حمایت و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است. 

رئیس‌کل دادگستری استان فارس در توصیه به هواداران  نامزدهای انتخاباتی اعلام کرد: از آنجایی که در این انتخابات برای ریاست جمهوری و شورای شهر تعداد مشخصی را نیاز دارد مردم باید به نتیجه انتخابات احترام بگذارند و اجازه ندهند نشاط انتخاباتی به تلخی تبدیل شود. 

القاصی تعرض به ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری را در شیراز تایید کرد و گفت: در این درگیری حضور به موقع نیروی انتظامی استان مانع از درگیری بین هواداران شد. 

رئیس کل دادگستری استان فارس خبرداد: ۵۱ فقره پرونده انتخاباتی در فارس تشکیل شده که ۸۹ نفر دستگیر و تفهیم اتهام شده و پرونده آنان در حال رسیدگی است.

منبع: تسیم

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه