۹:۲۷:۵۹ - سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳
ریشه‌های مشترک داعش و سازمان‌های ضد انقلاب ایران!
تدوین سیاست و برنامه تضعیف ایران از طریق گروه‌های تروریستی که همراه با موج‌های ترور، آدم‌ربایی، گروگانگیری و …بود، به سیاستی درازمدت و راهبردی در مقابله با ایران تبدیل شده است. در ادامه همین راهبرد شکست خورده بود که آمریکا، انگلیس و برخی دولت‌های دست‌نشانده منطقه مانند عربستان، ترکیه، قطر و … برای تأثیرگذاری بر […]

تدوین سیاست و برنامه تضعیف ایران از طریق گروه‌های تروریستی که همراه با موج‌های ترور، آدم‌ربایی، گروگانگیری و …بود، به سیاستی درازمدت و راهبردی در مقابله با ایران تبدیل شده است. در ادامه همین راهبرد شکست خورده بود که آمریکا، انگلیس و برخی دولت‌های دست‌نشانده منطقه مانند عربستان، ترکیه، قطر و … برای تأثیرگذاری بر تحولات بیداری اسلامی(رویدادهای بهار عربی – انسانی)، تشکیل و  تقویت سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی عربی و به خصوص سوریه و عراق را در دستور کار خود قرار داده و در زمینه‌های مالی، نظامی و سیاسی از این تروریست‌ها، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه‌ای نمودند.     

================================================================

در حالی که نزدیک به سه سال از ظهور سازمان تروریستی داعش در سوریه و اقدامات وحشیانه آنها در این کشور می‍گذشت، اخبار و تبلیغات ضد تروریستی بر علیه آنها به اندازه حدود سه ماه اخیر و به خصوص بعد از حمله داعش به اربیل عراق نبوده است.

سازمان تروریستی داعش طی حدود سه ماه اخیر به تیتر اصلی و اول رسانه‌های سراسر جهان تبدیل شده است. رسانه‌های سراسر جهان و به خصوص رسانه‌های غربی با برجسته‌سازی داعش و خطر  این سازمان تروریستی برای امنیت و صلح جهانی، خواهان کنترل و نظارت غرب بر اقدامات این جریان تروریستی هستند و نابودی داعش برای آنان اولویت ندارد!

آیا کسی به دنبال خشکاندن ریشه‌های ماهیتی این نوع سازمان‌ها تروریستی می‌باشد؟

همخوانی داعش با گروه‌های تروریستی ضد انقلاب اسلامی دهه ۶۰شمسی، چگونه است؟

آیا سیاستگذاران غربی و امریکایی، طراحان اصلی تروریسم در منطقه هستند؟

در حالی که پشت‌پرده‌های فراوانی در زمینه ایجاد، ظهور و تثبیت تروریسم داعش در منطقه وجود داشته و تنها بخشی از  اقدامات و برنامه‌های کشورهای غربی و به خصوص امریکا، انگلیس و از سوی دیگر کشورهای عربی مانند عربستان، قطر، اردن و حتی ترکیه در زمینه حمایت و پشتیبانی از داعش فاش شده است، امریکا و برخی متحدانش به دنبال در کنترل گرفتن داعش هستند.

برای بانیان و بنیانگذاران اصلی داعش( امریکا، عربستان، ترکیه و اسرائیل)، خیلی سخت است که فرزند نامشروع و جنایتکارشان بر علیه اتباع خود این کشورها به تهدید، قتل و جنایت دست بزند و حتی پدرخوانده‌های خود را نیز تهدید نماید.  اما هیچ رسانه‌ای در غرب و نیز در منطقه آسیای جنوب غربی و حتی در ایران به بررسی ماهیت و هویت اصلی داعش، فراتر از اخبار  و تفاسیر معمول روز نپرداخته و مشابهت‌های فراوان این‌نوع سازمان‌ها و جریان‌های تروریستی در منطقه را درک ننموده‌اند!

بخشی از هشت سال دفاع مقدس ایران در برابر تهاجم گسترده جهان (غرب، امریکا و پول کشورهای عربی منطقه) بر علیه ایران که با ابزار حزب بعث عراق و شخص صدام حسین صورت گرفت را باید در مبارزه و مقاومت ایران و مردم مستقل آن در برابر گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی دانست که به صراحت می‌توان آنان را پدران و نمونه‌های اولیه داعش در منطقه دانست.

 اگر سازمان‌ها و نهادهای تروریستی و جنایتکار اسرائیل که سرمشق و الگوی بسیاری از تروریست‌ها هستند را کنار بگذاریم، نباید از شباهت‌ها و همسویی سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی مانند حزب کومله، حزب دمکرات کردستان ایران و گروه‌هایی با عنوان خلق عرب و ترکمن در حدود چهار دهه قبل و حتی گروهگ تروریستی ریگی در حدود یک دهه اخیر با ساختار و اقدامات داعش، چشم‌پوشی نمود.

بسیاری از رویدادها و حوادث ضد ایرانی هشت سال دفاع مقدس و به خصوص اقدامات گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی تجزیه‌طلب و قومیت‌گرای ضد ایران را می‌توان در رویدادهای کنونی منطقه و به خصوص کشورهای سوریه و عراق به خوبی مشاهده نمود.  اقدامات حزب کومله و … در شکنجه، ذبح و سربریدن پاسداران، بسیجیان، موافقین نظام جمهوری اسلامی، مردم بومی مخالف گروه‌های تجزیه‌طلب و نیز اعدام دسته جمعی اسیران و موافقان نظام جمهوری اسلامی که شباهت‌های بسیار نزدیکی به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی سازمان تروریستی داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌های وهابی و تکفیری در سراسر منطقه و به خصوص عراق و سوریه دارند را می‌توان به خوبی مشاهده نمود.

تجزیه‌طلبان ستیزه‌جویی که در ابتدای انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به مبارزه مسلحانه با نظام و مردم طرفدار انقلاب پرداختند، اقدامات تروریستی بسیاری را در سرلوحه کار خود قرار داده بودند تا از طریق این اقدامات و با ابجاد ترس، رعب و وحشت در میان مردم مناطق مرزی کشور و  نیروهای نظامی و امنیتی انقلابی، به جداسازی و تجزیه بخش‌های مهم میهن خود پرداخته و هر کدام برای خود در  کردستان، ترکمن‌صحرا، خوزستان، سیستان و بلوچستان و …، حکومت خودخوانده و خودمختار تشکیل دهند و به تضعیف و تهدید نظام نوپای جمهوری اسلامی بپردازند!

 اولین سیاست و تاکتیک بلوک غرب و آمریکا برای تضعیف و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران با حمایت‌های مالی و پولی برخی دولت‌های عربی منطقه، بر ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضد انقلاب، استوار بود.

تدوین سیاست و برنامه تضعیف ایران از طریق گروه‌های تروریستی که همراه با موج‌های ترور، آدم‌ربایی، گروگانگیری و …بود، به سیاستی درازمدت و راهبردی در مقابله با ایران تبدیل شده است. در ادامه همین راهبرد شکست خورده بود که آمریکا، انگلیس و برخی دولت‌های دست‌نشانده منطقه مانند عربستان، ترکیه، قطر و … برای تأثیرگذاری بر تحولات بیداری اسلامی(رویدادهای بهار عربی – انسانی)، تشکیل و  تقویت سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی عربی و به خصوص سوریه و عراق را در دستور کار خود قرار داده و در زمینه‌های مالی، نظامی و سیاسی از این تروریست‌ها، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه‌ای نمودند.

امریکا و متحدان غربی و عربی‌اش به همراه دولت غربگرای اردوغان، با اندیشه بلند پروازانه تضعیف و انزوای ایران در منطقه و جهان، حمله و تهدید منافع و عمق راهبردی ایران را طراحی نمودند و برای این کار، از تاکتیک ایجاد گروه‌های تروریستی بر علیه سوریه و عراق استفاده نمودند، این گروه‌های تروریستی در اقدامات و تاکتیک‌های فیزیکی خود، به طور کامل از تاکتیک‌ها و سرمشق‌های وحشیانه و تروریستی برخی گروه‌های تجزیه‌طلب اوایل انقلاب اسلامی در ایران استفاده می‌نمایند.

همین یکسانی و همپوشانی اقدامات، رفتار و گفتار تروریست‌های داعش، النصره با اقدامات و گفتار گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب ضد نظام جمهوری اسلامی ایران در اوایل انقلاب است که از نیات و ماهیت اصلی این تروریست‌ها و البته نیات حامیان و پشتیبانان این تروریست‌ها، پرده برداشته و موجب رسوایی ائتلاف ساختگی ضد داعش طی همین چند هفته شده است.

حمایت‌های بی‌دریغ امریکا و اسرائیل از گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب ضد نظام ایران در دهه ۶۰شمسی و حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق از سال ۲۰۰۹ به بعد را  باید از یک جنس  و یک سیاست دانست که سیاستگذاران امریکایی و اسرائیلی برای تضعیف ایران و محور مقاومت از آن استفاده نموده و با این سیاست، سعی در تضعیف عمق راهبردی ایران و نفوذ و تسط در این مناطق عمق راهبردی ایران را دارند.

چرخه ایجاد و ظهور سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی توسط غرب و امریکا در منطقه آسیای جنوب غربی و جهان اسلام را باید یک راهبرد سیاستگذاری شده توسط تئوریسن‌های غربی دانست که به دنبال تداوم و تثبیت ناامنی و تنش در جهان اسلام و منطقه آسیای جنوب غربی هستند. این فرآیند ظهور و نقش‌آفرینی تروریست‌ها به نفع غرب و امریکا را باید یکی از ابزار سیاستگذاران غربی برای حضور در منطقه و به خصوص دخالت در امور کشورهای مسلمان دانست. با بررسی و مشاهده شباهت‌ها، همپوشانی و همخوانی اعمال و رفتار تروریست‌هایی مانند داعش و النصره با اقدامات وحشیانه تروریست‌های تجزیه‌طلب ضد انقلاب اسلامی ایران طی حدود چهار دهه اخیر، متوجه می‌شویم که بانیان، حامیان و پشتیبانان این تروریست‌ها و البته اهداف و نیات اصلی آنان طی این چهار دهه، یکی بوده و سیاستگذارانی یکسان به تدوین برنامه، ایجاد، کنترل، هدایت و حمایت از این تروریست‌ها مشغول هستند.

با توجه به همین فرآیند شکل‌گیری داعش و دیگر تروریست‌های منطقه و مؤلفه‌های ماهیتی و هویتی حامیان آنان است که نیاز به بررسی دقیق و شفاف‌سازی فعالیت‌ها، ماهیت و هویت این جریان‌های تروریستی و حامیان آنان را برای سیاستگذاران و مسئولین امنیتی و نظامی ایران، برجسته‌تر می‌سازد.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
 • RSS English News

 • RSS news

  • Rees-Mogg: topple May now or she will lead Tories into election
   Backbench Brexiter claims very few Tories want Theresa May to lead the party into 2022Jacob Rees-Mogg has said Conservative MPs must seize their chance to topple Theresa May or face the prospect of her leading the party into the next election, though he denied Eurosceptics had been humiliated by their failure so far to trigger […]
  • Bank of England backs Theresa May's Brexit deal, and warns of no-deal dangers – business live
   All the day’s economic and financial news, as MPS grill the Bank of England about BrexitHaldane: No-deal fears are hurting growthSaunders: Businesses aren’t ready for no-deal BrexitCarney: May’s Brexit transition deal would support UK economyBank will release its Brexit scenarios next week 12.12pm GMT Andy Haldane then gives a pithy explanation of Britain’s productivity crisis.He […]
  • Brexiteers are subverting language to obscure the truth, Trump-style | Bobby McDonagh
   It started with fake news, but now any unpalatable fact is fair game for the ‘thought incinerator’“A lie can travel halfway around the world while the truth is still putting on its shoes,” Mark Twain is said to have warned. In this era of social media, let’s make that all the way round the world […]
  • Nigel Slater’s crab and coriander fettuccine recipe
   Creamy pasta with a fishy, herby, succulent sauceBring a large, deep pot of water to the boil and salt it generously. Lower 125g of fettuccine into the water and let it cook until al dente. Continue reading...
  • Eccentric women: why they are more important than ever in our oppressive era
   From Janelle Monáe to Tilda Swinton, unconventional women are having a moment. In an age threatened by groupthink and strongman politics, they provide an essential antidoteCrazy. Feisty. Bolshy. Bossy. Hysterical. Sassy. Shrill. Spinster. Cat woman. Hag. Cougar. Frigid. Slut. Bitch. The English language has no end of words to describe women who don’t behave the […]
  • The Spin | Jack Leach and Ajaz Patel show left-arm spin is alive and well in cricket
   Both may be new to the Test scene but still bowled England and New Zealand, respectively, to famous away wins, timely entrances given Rangana Herath’s retirementRangana Herath did not want to end his Test career with a defeat in Galle but in the early days of the Sri Lankan’s new life as a retired cricketer, […]
  • Rapper 6ix9ine arrested on robbery, racketeering and firearms charges
   Platinum-selling rapper Daniel Hernandez could face life imprisonment after latest in a string of arrests, alongside alleged gang membersThe US rapper 6ix9ine, real name Daniel Hernandez and also known as Tekashi 6ix9ine, could be sentenced to life imprisonment if convicted of extensive new criminal charges that have been laid against him.Hernandez, whose single Fefe went […]
  • 'A terrible shame': Jude Law defends Woody Allen film after Amazon shelves it
   Actor defends A Rainy Day in New York, shot in 2017 but postponed after cast members denounced the directorJude Law has defended A Rainy Day in New York, the film he made with Woody Allen in 2017 and which has been indefinitely shelved after a number of its stars publicly disassociated themselves from Allen over […]
  • 'A liquid catapult': big-wave surfer returns to scene of nightmare wipeout
   Andrew Cotton, who broke his back on a huge wave at Nazaré in Portugal in 2017, prepares to scale the notorious peaks againLooking out from the jagged headland at Nazaré in Portugal, the Atlantic Ocean below looks tranquil. Baby waves – or so they seem from above – peel left across the town’s northern beach […]
  • New Labour was far more leftwing than it is given credit for | Glen O’Hara
   The idea that Tony Blair was ‘neoliberal’ is not just crudely simplistic – it contributes to the party’s current problems It has become a commonplace of leftwing thought that the New Labour governments were “neoliberal”. The word is thrown around like confetti. But not only has the word itself now become so widely used as […]
 • اطلاعات