۸:۴۵:۰۹ - دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷
دادگاهی در آمریکا شکایت قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر از عربستان را پذیرفت.
شاکیان، ریاض را از جمله متهم می‌کنند که از القاعده در مسیر تبدیل‌شدن به تشکیلاتی تروریستی حمایت کرده است. آنها مدعی‌اند که تروریست‌ها تنها به این دلیل موفق شدند نقشه خود را عملی کنند که القاعده “پشتیبان مالی و عملیاتی” آنها بود؛ القاعده‌ای که به ادعای شاکیان، عربستان آن را کنترل می‌کرد. نسیم توسعه به […]

شاکیان، ریاض را از جمله متهم می‌کنند که از القاعده در مسیر تبدیل‌شدن به تشکیلاتی تروریستی حمایت کرده است. آنها مدعی‌اند که تروریست‌ها تنها به این دلیل موفق شدند نقشه خود را عملی کنند که القاعده “پشتیبان مالی و عملیاتی” آنها بود؛ القاعده‌ای که به ادعای شاکیان، عربستان آن را کنترل می‌کرد.USA Gedenken an Anschläge vom 11. September 2001 | New York (Reuters/B. McDermid)

نسیم توسعه به نقل از دویچه وله آلمان:   بازماندگان قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بیش از ۱۶ سال پس از این حملات به دستاورد حقوقی مهمی رسیدند. دادگاهی در آمریکا دادخواست چندین بازمانده را پذیرفته و دستور جمع‌آوری شواهد و مدارک را صادر کرده است.

دادخواست تعدادی از بازماندگان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ توسط دادگاهی در آمریکا مورد قبول قرار گرفت. دادگاه یاد شده دستور جمع‌آوری شواهد و مدارک در باره این واقعه را صادر کرده است.

بدین ترتیب بازماندگان قربانیان ممکن است در ادامه بتوانند برای دریافت خسارت مالی از کشور عربستان شکایت کنند.

 

شاکیان، ریاض را از جمله متهم می‌کنند که از القاعده در مسیر تبدیل‌شدن به تشکیلاتی تروریستی حمایت کرده است. آنها مدعی‌اند که تروریست‌ها تنها به این دلیل موفق شدند نقشه خود را عملی کنند که القاعده “پشتیبان مالی و عملیاتی” آنها بود؛ القاعده‌ای که به ادعای شاکیان، عربستان آن را کنترل می‌کرد.

دادگاه درخواست عربستان برای توقف روند دادرسی را رد کرده است.

پیش از این کنگره آمریکا قانونی مخصوص این مورد تصویب کرده بود که بر اساس آن شکایت شهروندان عادی از دولت‌های دوست ممکن می‌شود. در این مرحله باید بررسی شود که آیا دلیل دیگری برای مصونیت عربستان از شکایت وجود دارد یا خیر.

 

در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برج‌های دو قلوی تجارت جهانی در نیویورک حدود ۳ هزار نفر کشته شدند. ۱۵ تن از ۱۹ مهاجم این حملات شهروند عربستان سعودی بودند. گروهی از بازماندگان قربانیان حملات یادشده سال‌هاست تلاش می‌کند از راه‌های حقوقی از آمران احتمالی این حملات خسارت مالی بگیرد.

 

September 11 attacks

Saudi Arabia must face U.S. lawsuits over Sept. 11 attacks

۹/۱۱ terror attacks: Saudi Arabian govt funded ‘dry run’ for plane hijacking, alleges lawsuit in US court

Saudi Arabia must face US lawsuits over Sept 11 attacks

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات