خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۹/۰۲ ۱۷:۲۳
شناسه خبر : 11613

خط لوله نفت گچساران آتش نگرفته/ بخشی از نفت را خودمان آتش زدیم+ فیلم

خط لوله ۲۶ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران که روز گذشته دچار شکستگی شد، خودمان برای جلوگیری از ورود نفت به رودخانه بخشی از آن را آتش زدیم. رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: خط لوله نفت گچساران آتش نگرفته است و به منظور وارد نشدن […] ...

خط لوله ۲۶ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران که روز گذشته دچار شکستگی شد، خودمان برای جلوگیری از ورود نفت به رودخانه بخشی از آن را آتش زدیم.رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: خط لوله نفت گچساران آتش نگرفته است و به منظور وارد نشدن نشت نفت این خط لوله حادثه‌دیده به رودخانه زهره بخشی از آن را آتش زدیم.

‌‌ساسان حبیبی نژاد اظهار کرد: خط لوله ۲۶ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران که روز گذشته دچار شکستگی شد، آتش نگرفته است و خودمان برای جلوگیری از ورود نفت به رودخانه بخشی از آن را آتش زدیم.

وی افزود: خبرهایی که در فضای مجازی در خصوص آتش سوزی خط لوله نفت صادراتی گچساران منتشر شده است، صحیح نیست و تنها به دلیل جلوگیری از آلودگی محیط زیست رودخانه زهره و نهایتاً خلیج فارس این کار انجام شده است.

رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: از شب گذشته با بسته شدن شیر خط لوله ۲۶ اینچ نفت صادراتی گچساران، دیگر شاهد هدر رفت نفت نیستیم و نیروها در حال جوشکاری روی خطوط هستند.

حبیبی نژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاشی که در حال انجام است عملیات تعمیر خط لوله تا پایان وقت امروز به اتمام برسد.

صبح روز چهارشنبه خط لوله ۲۶ اینچ نفت صادراتی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران که از گچساران ۱ و ۲ به سمت تلمبه‌خانه “گوره” می‌رود، دچار شکستگی شد.

 

منبع: ایسنا