۱۳:۳۳:۱۰ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
خانواده گچسارانی با ایثار جان و مال ماندگار شد.
خانواده شهید بشارت با تقدیم سه فرزند خود در دوران مبارزات پیروزی انقلاب،دفاع مقدس و پنج باب مغازه برای همیشه در گچساران ماندگار شده است.  حاج بابا بشارت و همسرش اگر چه سال ها پیش دار فانی را وداع گفته اند، اما همواره به عنوان اسطوره های نوع دوستی در شهرستان گچساران زنده هستند.   […]

خانواده شهید بشارت با تقدیم سه فرزند خود در دوران مبارزات پیروزی انقلاب،دفاع مقدس و پنج باب مغازه برای همیشه در گچساران ماندگار شده است. حاج بابا بشارت و همسرش اگر چه سال ها پیش دار فانی را وداع گفته اند، اما همواره به عنوان اسطوره های نوع دوستی در شهرستان گچساران زنده هستند.

 
** ایثار جان
شهید رحمت اله بشارت در ۱۹ آبان ۵۷ در مسجد شهیدان گچساران به دست ماموران ساواک به شهادت رسید.
این شهید یکی از هفت شهیدی است که در درگیری با ماموران ساواک در محل مسجد شهیدان به شهادت رسید.
شهید محمد تقی بشارت هم در سال ۶۰ توسط منافقان کوردل ترور و جام شهادت را نوشید.
عباسعلی بشارت هم در سال ۶۱ در جبهه های جنگ حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت رسید.
این خانواده دو داماد خود به نام های ابراهیم تلان و شهید سید کمال مظهری را نیز در جنگ تحمیلی به نظام جمهوری اسلامی و ایران تقدیم کرد. 

** وقف مال
حاج بابا بشارت پدر این خانواده با وقف پنج باب مغازه خود در خیابان بشارت شهر دوگنبدان تکمیل کننده ایثار فرزندان خانواده خود بود.

**تاریخچه وقف در ایران
وقف در ایران پیشینه ای طولانی دارد اما نخستین نمونه های آن به صورت تشکیلات اداری به عنوان دیوان موقوفات یا دیوان اوقاف در دوره قبل از اسلام وجود داشته است که کار آن رسیدگی به امور زمین های موقوفه بوده است.
مقوله وقف، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۱۳۵۷ خورشیدی، بیش از پیش اهمیت یافت و با تصویب قانون هایی برای پایداری آن در دوره های مختلف از جمله ۱۳۶۳ خورشیدی، بر انجام دادن درست وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان نهاد متولی امور موقوفات در کشور تاکید شد.

منبع: ایرنا

 

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات