خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۳/۲۰ ۰۸:۱۲
شناسه خبر : 17051

حمله موشکی موفق یمن به عربستان/ کشته شدن چند نفر در اثر حمله موشکی انقلابیون یمن به عربستان

برای نخستین بار حملات موشکی انقلابیون حوثی به خاک عربستان قربانی برجای گذاشت. تا پیش از این حملات موشکی حوثی‌ها توسط ارتش عربستان خنثی شده بودند. انقلابیون این حملات موشکی را واکنشی به حملات هوایی عربستان می‌دانند.        نسیم توسعه به نقل از دویچه وله :   برای نخستین بار حملات موشکی انقلابیون حوثی به […] ...

برای نخستین بار حملات موشکی انقلابیون حوثی به خاک عربستان قربانی برجای گذاشت. تا پیش از این حملات موشکی حوثی‌ها توسط ارتش عربستان خنثی شده بودند. انقلابیون این حملات موشکی را واکنشی به حملات هوایی عربستان می‌دانند.    
default

 

نسیم توسعه به نقل از دویچه وله :   برای نخستین بار حملات موشکی انقلابیون حوثی به خاک عربستان قربانی بر جای گذاشت. تا پیش از این حملات موشکی حوثی‌ها توسط ارتش عربستان خنثی شده بودند. انقلابیون این حملات موشکی را واکنشی به حملات هوایی عربستان می‌دانند.

بامداد روز یکشنبه ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار گزارشی از مرگ ۳ شهروند عربستان سعودی در اثر حمله موشکی شورشیان حوثی خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان نیز به نقل از سخنگوی ارتش این کشور خبر کشته شدن سه شهروند در شهر جازان را تایید کرده است.

بنا بر گزارش همین خبرگزاری، هدف این حمله موشکی مناطق مسکونی و غیر نظامی شهر جازان بوده است. خبرگزاری رسمی عربستان توضیح بیشتری پیرامون نوع موشک شلیک شده ارائه نکرده است.

ادامه حملات موشکی

انقلابیون حوثی از ماه نوامبر سال گذشته تا به کنون بارها اقدام به حمله موشکی به خاک عربستان نموده‌اند. به باور آن‌ها، این حملات موشکی پاسخی به حملات هوایی عربستان و ائتلاف نظامی تحت رهبری آن به یمن است.

بنا بر اظهارات رسمی عربستان، تا کنون همه حملات موشکی شورشیان حوثی به خاک آن کشور، توسط ارتش خنثی شده‌ بودند. بنابراین این نخستین باری است که حملات موشکی حوثی‌ها قربانی بر جای می‌گذارد.

ارتش عربستان از زمان شروع حملات موشکی حوثی‌ها از رهگیری و انهدام موفقیت‌آمیز حملات موشکی حوثی سخن می‌گفت. بنابراین روشن نیست که علت اصابت این موشک به مناطق مسکونی شهر جازان چه بوده است.

در جریان جنگ نیابتی عربستان و ایران در یمن تا کنون ۱۰ هزار نفر کشته شده‌اند و وضعیت زندگی مردم در این کشور بسیار اسفناک گزارش شده است.