۲۱:۱۶:۱۴ - سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷
حجت الاسلام منتظری: خبر داریم دشمن در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارد!
ما خبر داریم و مجلس بعضاً اعلام کرده است که دشمن در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارد. خطر دو تابعیتی ها را بارها گفته‌ایم و ضررهای‌ی که از سمت آنها کشیده‌ایم کم نبوده است. نسیم توسعه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: دادستان کل کشور گفت: به مسئولین مربوطه گفته می شود که  دوتابعیتی ها را باید […]

ما خبر داریم و مجلس بعضاً اعلام کرده است که دشمن در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارد. خطر دو تابعیتی ها را بارها گفته‌ایم و ضررهای‌ی که از سمت آنها کشیده‌ایم کم نبوده است.

ما خبر داریم دشمن در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارد/مسئولین می‌گویند در مدیریت‌های کلان دوتابعیتی نداریم

نسیم توسعه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: دادستان کل کشور گفت: به مسئولین مربوطه گفته می شود که  دوتابعیتی ها را باید از مدیریت های کلان و تصمیم گیری ها بردارید اما آنها می گویند نداریم.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور طی سخنانی در جمع راه‌پیمانان ورامینی‌ که به مناسبت سالروز قیام ۱۵ خرداد صبح امروز (سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین پیام ۱۵ خرداد حضور آگاهانه و با بصیرت مردم با انگیزه الهی در صحنه است، مردم از کشته شدن باکی نداشتند و رژیم پهلوی توانست با کشتار آنها آرامش نسبی برای خود به وجود آورد اما این، آتش زیر خاکستر شد.

منتظری با اشاره به اینکه بصیرت امروزه یکی از مهمترین ابزار زندگی است، افزود: باید نسبت به مسائل، تجزیه و تحلیل درست داشته باشیم و پیام دیگر این قیام تبعیت از رهبری برخاسته از متن اسلام و قرآن است.

وی تصریح کرد: زمانی که رهبران مختلف کشورهای سراسر دنیا را مشاهده می‌کنیم، آیا می‌شود رهبری نظام جمهوری اسلامی را با سایر رهبران مقایسه کرد؟ اگر نقش بی‌بدیل رهبری در زمان حیات امام نبود و این نقش اگر اکنون نیز در هدایت جامعه وجود نداشت، انقلاب هرگز به پیروزی نمی‌رسید،پیام دیگر قیام ۱۵ خرداد شناخت دشمن است؛ آن روز امام با یک سخنرانی مردم را نسبت به نقشه اسرائیل و آمریکا برای وابسته کردن کشور آگاه کرد.

منتظری با اشاره به اینکه شناخت دشمن بسیار مهم است، افزود: پیام دیگر ۱۵ خرداد که امروز نیز به شدت به آن نیاز داریم، ایستادگی در برابر مشکلات است. مردمی که ۱۵ خرداد سال ۴۲ با انگیزه حرکت کردند و پس از آن شهدای فراوانی در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز دفاع مقدس و تا امروز داشته و دارند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید به سرمایه‌های عظیم و هزینه‌های سنگینی که ملت می‌دهند توجه داشته باشیم، افزود: ما نباید اجازه دهیم دشمن از روی خون شهدا بگذرد و عوامل نفوذی‌اش نادیده گرفته شود و به اهداف شوم خود برسد.

منتظری با بیان اینکه آحاد مردم باید نسبت به دشمن شناخت داشته باشند، تصریح کرد: روز گذشته مقام معظم رهبری در مرقد امام تحلیل بسیار زیبا و جامعی داشتند؛ هم در مقایسه امام راحل‌ با امیرالمؤمنین‌ و هم در تبیین بخشی از مسائل و مطالب روزی که دشمن برای رسیدن به اهداف شیطانی خود به کار گرفته است.

وی با بر شمردن حربه های دشمن، تصریح کرد: در ابتدا دشمن در پی صلب هویت اسلامی از جامعه و به ضعف و رخوت کشاندن آن است، ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم که فوق‌العاده دشمن با اتاق فکرهایی که دارد بر روی این مسائل سرمایه‌گذاری می‌کند از دیگر حربه‌های دشمنان است.

دادستان کل کشور با اشاره به سومین  حربه دشمن، گفت: شایعه پراکنی و بزرگ کردن برخی از ضعف‌ها و مشکلات کشور از دیگر حربه‌های دشمن است، یکی از ضعف‌های ما فسادی‌ است که در برخی از دستگاه‌های اجرایی و قضایی وجود دارد اما دشمن با شایعه‌پراکنی سعی می‌کند تصور مردم این باشد که همه مسئولان فاسد‌ند و همه دستگاه‌ها آلوده به فساد‌ند.

منتظری با اشاره به اینکه دشمن با اینگونه حربه ها سعی در بهره‌برداری اهداف خود دارد، افزود: ما منکر فساد و ضعف‌ها نیستیم اما اینگونه هم نیست که گمان کنیم که فساد در تار و پود نظام رخنه کرده است.

وی با بیان اینکه مسئله نفوذ در بین مدیران و تصمیم‌سازان و سنگ‌اندازی در اهداف انقلاب حربه چهارم دشمنان است، تأکید کرد: مسئله نفوذ امروز از مهمترین مسائل است و دستگاه‌های اطلاعاتی- امنیتی، دولت و سایر کسانی که زیربط‌ هستند باید نسبت به نفوذ دشمن حساس باشند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ما خبر داریم و مجلس بعضا اعلام کرده است که دشمن در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارد، تصریح کرد: خطر دو تابعیتی ها را بارها گفته‌ایم و ضررهای‌ی که از سمت آنها کشیده‌ایم کم نبوده است.

منتظری با بیان اینکه به مسئولین مربوطه گفته می‌شود این دو تابعیت‌ها را از مدیریت کلان و مسائل تصمیم‌گیری‌ها باید بردارند، می‌گویند ما چنین افرادی نداریم، تصریح کرد: مدیران دو تابعیتی‌ بعد از آنکه خیانت می‌کنند فرار کرده و به اربابان‌ خود می‌پیوندند.

وی با بیان اینکه متأسفانه از این ناحیه ضربه‌های زیادی خوردیم، افزود: از مراکز سرنوشت ساز هر کشوری مراکز دفاعی آن کشور و هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد نسبت به مسائل دفاعی آن کشور آشنایی و سلطه پیدا کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمن در این زمینه سرمایه‌گذاری بسیاری کرد و می‌آیند روی فردی به نام استاد دانشگاه در یک دانشگاه خوش نام کار می‌کنند، به گونه‌ای که رئیس دانشگاه می‌گوید ما اصلاً گمان نمی‌کردیم این شخص با چنین اخلاق و برخوردی در این فازها‌ حرکت کرده باشد.

منتظری با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست مسیری است که به هر ایرانی گفته می‌شود آن را می‌پذیرد، افزود: تحت این عنوان که ما فلان کار را خواهیم کرد تا از فلان گونه محیط زیست حفاظت کنیم، سپس خودشان را به جاهای حساس رسانده و به آمریکا و به اسرائیل اطلاعات می‌دهند.

وی اظهار کرد: در اولین جلسه بازجویی این شخص زمانی که یکی از عناصر اصلی را با او مواجه کردیم، گفت: می‌خواهم استراحت کنم و فردا بازجویی انجام گیرد اما زمانی که به اتاق خود برگشت خودکشی کرده و بسیاری از اطلاعات را با خودش برد.

دادستان کل کشور تأکید کرد: تأسف‌ آور است برخی از مسئولین مربوطه دستگاه‌ها در صدد‌ند آن جریان را تطهیر کند و زمانی که دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی به سرشاخه‌ها می‌رسند، می‌بینید چه برخوردی با آنها می‌شود.

منتظری با بیان اینکه نفوذ در فرهنگ یک جامعه و تأثیر در افکار و اندیشه‌های جوانان از حربه‌های دشمن است، افزود: بحث فرهنگی تنها دستگاه قضایی نیست و بسیاری از دستگاه‌ها باید روی فرهنگ مردم کار کنند.

وی با اشاره به اینکه اخیرا یک جامعه‌ای تحت عنوان جامعه هنرمندان کمپینی‌ را به راه انداخته‌اند، افزود: اینها همه حساب شده است و ما از پشت پرده خبر داریم. یک شخصی تحت عنوان هنرمند و سینما‌گر که قبل از انقلاب فسادش‌ همه جا را فرا گرفته بود پس از انقلاب به آمریکا فرار کرده و با خاندان فالوده‌ می‌خورد.

منتظری تأکید کرد: هر ایرانی حق دارد به کشورش برگردد و هیچ شخص و مقامی نمی‌تواند مانع از بازگشت یک شهروند ایرانی شود اما اگر شخصی جرمی مرتکب شده و کارهای خلافی که باید به موجب آن تحت تعقیب قرار گیرد، باید برای او فرش قرمز بیاندازند؟!  ما بیش از ۲۰۰ هزار شهید و ۵۶۰ هزار جانباز و آزاده داریم و ملت ایران هزینه سنگینی را بر تحقق اهداف انقلاب داده است.

دادستان کل کشور با طرح این سوال که چگونه یک گروه اندک می خواهند پا روی خون شهدا بگذارند، تصریح کرد: خون داده شد تا این فسادها‌ نباشد و ملت بزرگ ایران و خانواده شهدا آیا اجازه می‌دهند گروه اندکی که فسادشان‌ قبل از انقلاب و پس از آن مشهود بوده بخواهند ارزش‌ها را نادیده بگیرند؟!

منتظری با بیان اینکه بدانند اگر مسئولین در برخی از مراتب سکوت می‌کنند به فرموده مقام معظم رهبری به خاطر آن است که ما به متن می‌پردازیم و اینها حواشی است، تأکید کرد: این ملت اجازه نمی‌دهد عده‌ای خون شهیدان و جانبازان گران قدری که با گذشت ۳۰ سال زندگی جانکاه خود را ادامه می‌دهند عبور کنند. امروز از واقعیت‌های موجود که از مهمترین مسائل کشور است، مسئله اقتصاد است و ما اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری چندین سال است روی مسئله اقتصاد مقاومتی تأکید کرده‌اند و شعارهای سال را در این باب تعیین می‌کنند، افزود: وضعیت اقتصاد ما خوب نیست و همه اینها به بیرون از مرزها مربوط نمی‌شود؛ تحریم هستیم اما همه مشکلات ما به تحریم و برجام‌ بستگی ندارد.

منتظری تصریح کرد: بخشی از اقتصاد به عهده دولت و بخشی دیگر به عهده مردم است و اگر این همکاری بین مردم و دولت نباشد در این جنگ اقتصادی آسیب خواهیم دید.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری حدود یک ماه گذشته جمعی را تعیین کردند و در سخنرانی با مسئولین نیز اشاره کردند که این جمع که از ۳ قوه هستند بر روی مسائل اقتصادی تمرکز کنند اما از آن روز تا به حال تنها یک جلسه برگزار شده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اعتقاد دارم تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود و رئیس جمهور محترم اگر بخواهد در جنگ اقتصادی پیروز شود حتما باید بازنگری در تیم اقتصادی خود داشته باشد.

منتظری با بیان اینکه به خاطر اینکه در جنگ اقتصادی باید نیروها متناسب با این جنگ باشند، افزود: برخی اعضای تیم اقتصادی دولت متناسب با جنگ اقتصادی نیست.

وی در ادامه صحبت‌های خود با طرح چند سوال مبنی بر اینکه آیا اقتصاد مقاومتی که تنها راه علاج است، عملی شده است؟، آیا مسئله قاچاق کالا حل شده؟، آیا مشکلات بنگاه‌های اقتصادی برطرف شده است؟، آیا وضعیت بانک‌ها بهبود یافته و در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنند و ….؟ گفت:  امروز دشمن در کمین است که از فرصتی برای ضربه زدن استفاده کند، مردم یک سری مطالباتی‌ دارند اما دشمن کمین کرده است که یک مسئله پیش آید و مطالباتی‌ مطرح شود تا همانند لاشخور بیاید و به اهدافش‌ برسد.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
 • RSS English News

 • RSS news

  • Jamal Khashoggi is dead, Saudi Arabian state television confirms
   Fight ‘broke out between Khashoggi and others at consulate’Gen Ahmed al-Asiri sacked from intelligence positionSaudi Arabia has admitted journalist Jamal Khashoggi, who disappeared after visiting the country’s consulate in Istanbul on 2 October, is dead. Riyadh claimed, however, that he was killed in a “fight” with Saudi officials. Related: Don’t let my friend Jamal Khashoggi’s […]
  • Lewis Hamilton fastest in US Grand Prix practice as Sebastian Vettel is punished
   • German is handed three-place grid penalty• Mercedes driver can win title in Sunday’s raceThe second practice session in rainy Austin looked set to be a damp squib until Lewis Hamilton emerged for a 10-minute period that underlined why he is poised to win his fifth Formula One title at a circuit he routinely dominates.With […]
  • Theresa May seeks Brexit compromises as fear of no-deal exit looms larger
   Sticking points within Tory party remain as Michel Barnier blames ‘complex’ politics in Westminster for delaysTheresa May will test the tolerance of her cabinet for fresh Brexit compromises on Tuesday, with Britain’s negotiators desperate for a breakthrough in time to convince EU leaders to convene a crunch summit next month.With no European council formally scheduled […]
  • Leicester Tigers finally bare their teeth as Manu Tuilagi savages sorry Scarlets
   • Leicester 45-27 Scarlets• Tigers score five tries with big centre powering over for fourthLeicester and England have both been waiting a long time for a rejuvenated Manu Tuilagi and finally the big man is back.With his national coach, Eddie Jones, in attendance, the fit-again centre chose the perfect night to produce his most compelling […]
  • Chelsea’s Maurizio Sarri humble before first encounter with José Mourinho
   • Italian cannot compare himself to former Chelsea manager• ‘Mourinho is a coach who has won everything, everywhere’Maurizio Sarri has said he is “lucky” to find himself in direct opposition to José Mourinho and does not yet consider himself worthy of favourable comparisons to the Manchester United manager, whom he rates as one of the […]
  • Oldest Brazilian human fossil Luzia found amid National Museum debris
   Museum director Alexander Kellner said the fossil was broken and 80% of its pieces had been recoveredOne of the most prized possessions of Brazil’s National Museum has been found amid debris after a huge fire on 2 September sent the building up in flames. Related: Project to salvage images of collection lost in fire as […]
  • UK joins chorus of disapproval after Trump praises assault on Guardian reporter
   Trump lauded ‘tough cookie’ Greg Gianforte at Montana rallyUK PM: violence against reporters ‘completely unacceptable’Support the Guardian’s fearless, independent journalism. Make a contribution nowThe British government has joined press freedom advocates and journalists in expressing dismay and disgust with Donald Trump’s remarks at a rally, where he praised the unprovoked assault on a Guardian US […]
  • Moscow bans ceremony honouring victims of Stalin’s Terror
   Organisers of event where names of victims are recited say withdrawal of permission is outrageous Moscow city authorities have refused permission for an annual ceremony honouring victims of Soviet dictator Josef Stalin, according to Russia’s most prominent human rights group.Memorial, the country’s oldest rights group, has held a 12-hour ceremony every year on 29 October […]
  • US charges Russian woman with interfering in 2018 midterms
   Elena Khusyaynova accused of using social media to sow discord and stoke conflict among voters on controversial topicsA Russian woman has been charged by the US government with interfering in the 2018 midterm elections. Related: Paul Manafort to appear in court in prison jumpsuit to work out sentencing details Continue reading...
  • Caravan of 3,000 Central American migrants crosses into Mexico
   Mexico has drafted in two planeloads of police to borderMigrants hoping to reach US despite Trump’s hostilityTrump baselessly claims Democrats are behind migrant caravanThousands of Central American migrants have defied Donald Trump and streamed over the international bridge from Guatemala into Mexico, where some clashed with riot police in an attempt to continue their journey […]
 • اطلاعات