۱۳:۰۷:۲۰ - دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
جزئیات ثبت‌نام متقاضیان اعزام به خارج در رشته‌های پرستاری و مکانیک
اعزام نیروی کار ایرانی در رشته‌های عمران، مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر. مقدمات اعزام ۱۰۰ پرستار به انگلیس و کمک پرستار به آلمان نیز فراهم شده است.   نسیم توسعه به نقل از ایسنا:  رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی با تشریح فرایند ثبت‌نام متقاضیان اعزام پنج رشته به خارج از فراهم شدن امکان برگزاری دوره‌های آموزش […]

اعزام نیروی کار ایرانی در رشته‌های عمران، مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر. مقدمات اعزام ۱۰۰ پرستار به انگلیس و کمک پرستار به آلمان نیز فراهم شده است. 

نسیم توسعه به نقل از ایسنا:  رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی با تشریح فرایند ثبت‌نام متقاضیان اعزام پنج رشته به خارج از فراهم شدن امکان برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی برای متقاضیان اشتغال به کار در خارج خبر داد.

محمدحسن احمدپور درباره فرایند ثبت‌نام آن دسته از علاقمندان که متقاضی اعزام به خارج و اشتغال به کار در رشته‌های پرستاری، عمران، الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر هستند، توضیح داد.

وی گفت: علاقمندان رشته‌های مذکور می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.scaba.ir یا تماس با تلفن دبیرخانه انجمن به شماره ۰۲۱۸۸۸۵۶۴۷۰  از شرایط ثبت نام اطلاع حاصل کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی در ادامه از فراهم کردن امکان گذراندن دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی برای داوطلبان اشتغال در خارج کشور خبر داد و گفت: طی توافقی که با سازمان توسعه تجارت صورت گرفته دوره‌های آموزش زبان خارجی را برای آن دسته از داوطلبان اشتغال در خارج کشور با بهترین قیمت و کیفیت در نظر گرفته‌ایم؛ به نحوی که فضا و امکانات آموزشی از طریق سازمان توسعه تجارت به شکل رایگان در اختیار انجمن قرار داده می‌شود تا دوره‌های آموزشی مذکور را برگزار کند.

وی افزود: یکی از چالش‌های پیش روی متقاضیان اشتغال در خارج، ضعف مهارت زبان خارجی است که در این راستا انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی به منظور تقویت مهارت زبانهای خارجی متقاضیان، نسبت به ثبت‌نام از علاقه‌مندان به اقامت و اشتغال در خارج از کشور اقدام می‌کند.

به گفته احمدپور، فرایند ثبت نام در زبان‌های خارجی از طریق سایت انجمن به نشانی www.scaba.ir از بیست مرداد ماه آغاز شده و تا بیست شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی پیشتر از اعزام نیروی کار ایرانی در رشته‌های عمران، مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر خبر داده و گفته بود: مقدمات اعزام ۱۰۰ پرستار به انگلیس و کمک پرستار به آلمان نیز فراهم شده است.

او داشتن حداقل سه سال تحصیلات دانشگاهی، یک سال سابقه کار و مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره ۷ یا مدرک OET با حداقل نمره B را از جمله شروط اعزام پرستاران عنوان کرد و گفت: متقاضیان رشته کمک پرستاری آلمان نیز پس از گذراندن ۲۴۰ ساعت دوره‌ آموزش تئوری در ایران، ۲۴۰ ساعت دوره آموزش بالینی و ۸۰ ساعت دوره توجیهی در برلین، به عنوان کمک پرستار در این کشور مشغول به کار می‌شوند.

موضوع اعزام نیروی کار به خارج شیوه‌ای مرسوم در تمام دنیاست و کشورها تلاش می‌کنند با برنامه‌ریزی مناسب سهم خود از این بازار را افزایش دهند. در برنامه ششم توسعه اولویت اقتصادی در سیاست خارجی کشور، جذب دانش و نوآوری از کشورهای صاحب فناوری، توسعه بازارهای صادراتی، خدمات فنی و مهندسی و کالاهای ایرانی و اعزام نیروی کار به خارج عنوان شده است. شناسایی بازارهای هدف شغلی و تسهیل اعزام نیروی کار ایرانی به خارج از جمله وظایف و ماموریتهای پیش‌بینی شده برای دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در کشورهای خارجی است.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات