۹:۲۰:۱۷ - سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
تمام کارت‌های سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان مسدود می‌شوند!
۵۷ هزار کارت سوخت مسدود شده در هفته های اخیر متعلق به افرادی بود که از استان های دیگر برای خرید سوخت به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده اند. نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:  نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: با تدبیر مسئولان اگر در جایگاه های سوخت استان سیستان و بلوچستان، […]

۵۷ هزار کارت سوخت مسدود شده در هفته های اخیر متعلق به افرادی بود که از استان های دیگر برای خرید سوخت به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده اند.کارت سوخت خودرو

نسیم توسعه به نقل از نیک نفت:  نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: با تدبیر مسئولان اگر در جایگاه های سوخت استان سیستان و بلوچستان، از کارت های سوخت متعلق به استان های دیگر استفاده شود، آن کارت به سرعت مسدود می شود.

عبدالغفور ایران نژاد با اشاره مسدود شدن ۵۷ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان توسط دادستانی زاهدان، گفت: این اقدام با هدف ساماندهی فرآیند توزیع سوخت در استان و مقابله با قاچاق سوخت در مناطق مرزی صورت گرفته است.

نماینده مردم چابهار، نیک‌شهر و کنارک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند هفته اخیر شهروندان بومی استان سیستان و بلوچستان برای تأمین سوخت خود با مشکلاتی روبه رو شده اند، البته دلایل آن کاملا واضح و شفاف است.

وی گفت: متأسفانه با توجه به حاشیه بالای سود قاچاق سوخت شاهد هستیم عده ای از افراد به صورت انفرادی یا گروهی، از استان های مجاور سیستان و بلوچستان به این مناطق سفر کرده و با استفاده از کارت سوخت خود، اقدام به خرید کرده و سپس این محموله ها را در مناطق مرزی با قیمت بالاتر به فروش می رسانند.

ایران نژاد ادامه داد: این مسئله موجب شده که مردم استان سیستان و بلوچستان خود برای تأمین سوخت با سختی های بسیاری روبه رو شده و مجبورند در صف های طولانی منتظر بمانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی با تدبیر مسئولان استانی و دادستانی استان سیستان و بلوچستان، با موضوع دریافت سوخت توسط افراد غیربومی برخورد جدی می شود، به طوری که اگر در جایگاه های سوخت استان، از کارت های سوخت متعلق به استان های دیگر استفاده شود، آن کارت به سرعت مسدود می شود و طبیعتا با این تدبیر از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری خواهد شد، البته در این شرایط اقدامات مذکور بهترین راه کارها برای مقابله با قاچاق است، اما در آینده با سازوکارهای قانونی در این حوزه اندیشیده شود.

وی ادامه داد: حال به نظر می رسد که ۵۷ هزار کارت سوخت مسدود شده در هفته های اخیر متعلق به افرادی بود که از استان های دیگر برای خرید سوخت به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده اند، از این رو در شرایط کنونی با توجه به تدابیر و اقدامات صورت گرفته، تا حدودی آرامش به این حوزه برگشته است.

نماینده مردم چابهار در مجلس افزود: درشرایط کنونی تمام بخش های استان سیستان و بلوچستان از جمله صیادان، کشاورزان و حوزه حمل و نقل برای تأمین سوخت با مشکلات مواجه هستند، به طوری که بر اساس آمارها حدود ۳ هزار قایق صیادی در منطقه وجود دارد، که با وجود تلاش های سازمان شیلات، اخیرا به ۲۵۰ قایق مجوز داده شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: این مسئله موجب می شود که افراد برای تأمین سوخت از راه های دیگر استفاده کنند، همچنین مشکلات موجود در حوزه صیادی و کشاورزی موجب می شود که جوانان به سمت خرید و فروش سوخت سوق داده شوند./

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات