خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۲/۱۶ ۱۵:۴۶
شناسه خبر : 16136

تصاویر دستگیری گسترده در تظاهرات ضد پوتین

تظاهرکنندگان در آستانه مراسم تحلیف به دعوت الکسی ناوالنی در خیابان‌های مسکو دست به تظاهرات گسترده زدند، ناوالنی از هوادارنش خواسته بود تا در سراسر روسیه اعتراض خود را علنی کنند. مخالفان پوتین در جریان این تظاهرات شیوه حکومت پوتین را استبداد تزاری خواندند.  نسیم توسعه به نقل از فرارو:  در جریان اعتراض به مراسم تحلیف […] ...

تظاهرکنندگان در آستانه مراسم تحلیف به دعوت الکسی ناوالنی در خیابان‌های مسکو دست به تظاهرات گسترده زدند، ناوالنی از هوادارنش خواسته بود تا در سراسر روسیه اعتراض خود را علنی کنند. مخالفان پوتین در جریان این تظاهرات شیوه حکومت پوتین را استبداد تزاری خواندند. نسیم توسعه به نقل از فرارو در جریان اعتراض به مراسم تحلیف پوتین، الکسی ناوالنی(Alexei Navalny) یکی از رهبران مخالف پوتین و نزدیک به سیصد و پنجاه نفر از مخالفان توسط پلیس ضد شورش دستگیر شدند.

تظاهرکنندگان در آستانه مراسم تحلیف به دعوت الکسی ناوالنی در خیابان‌های مسکو دست به تظاهرات گسترده زدند، ناوالنی از هوادارنش خواسته بود تا در سراسر روسیه اعتراض خود را علنی کنند. مخالفان پوتین در جریان این تظاهرات شیوه حکومت پوتین را استبداد تزاری خواندند. ناوالنی بهمن ۲۰۱۷ نیز به علت دعوت هوادارانش برای تظاهرات بازداشت شده بود.

ولادیمیر پوتین از سال ۲۰۰۰ به این سو در مقام رئیس جمهور و نخست وزیر قدرت را در دست داشته است. او در مارس ۲۰۱۸ با ۷۶ درصد آرا و بیش از ۵۶ میلیون رای برای ۶ سال دیگر در پست ریاست‌جمهوری روسیه ابقا شد.

مراسم تحلیف چهارمین دوره ریاست جمهوری پوتین دو روز دیگر برگزار خواهد شد. 

Навальный, Алексей Анатольевич