۱۳:۰۸:۰۷ - پنج شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
ترامپ گفتگو با روحانی در نیویورک را ممکن می‌داند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چهارشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره امکان دیدارش با رئیس جمهور ایران در سازمان ملل متحد گفت  که “همه چیز ممکن است”.   نسیم توسعه به نقل از دویچه وله آلمان:    رئیس جمهور آمریکا در مورد امکان دیدار با همتای ایرانی‌اش در نیویورک گفت […]

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چهارشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره امکان دیدارش با رئیس جمهور ایران در سازمان ملل متحد گفت  که “همه چیز ممکن است”. 

نسیم توسعه به نقل از دویچه وله آلمان:    رئیس جمهور آمریکا در مورد امکان دیدار با همتای ایرانی‌اش در نیویورک گفت همه چیز ممکن است. وزیر خارجه ایران هم ترامپ را متهم کرد که قصد دارد با سوءاستفاده از شورای امنیت دیگران را وادارد تا علیه جمهوری اسلامی موضع بگیرند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، چهارشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره امکان دیدارش با رئیس جمهور ایران در سازمان ملل متحد گفت  که “همه چیز ممکن است“.

انتظار می‌رود که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز سوم مهر در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

ترامپ که پیش از دیدار با امیر کویت در واشنگتن به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌داد، گفت نمی‌تواند پیش‌بینی کند که چه اتفاقی برای ایران می‌افتد و برایش مهم نیست که آیا رهبران ایران بخواهند با او گفت‌وگو کنند یا نه.

ظریف: ترامپ از شورای امنیت سوءاستفاده می‌کند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، نیز چهارشنبه در پیامی توییتری و پیش از مصاحبه مزبور ترامپ نوشته است: «شورای امنیت سازمان ملل فقط یک قطعنامه درباره ایران دارد. دونالد ترامپ آن را نقض کرده و می‌خواهد دیگران را هم به نقض آن وادارد.»

به گفته‌ی نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قصد دارد در اواخر ماه سپتامبر ریاست جلسه‌ای از شورای امنیت سازمان ملل متحد را برعهده‌ گیرد که به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از سوی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

ظریف در توییتر خود می‌افزاید: «اکنون وی می‌خواهد با سوءاستفاده از ریاست دوره‌ای بر شورای امنیت موضوعی را که برای ۷۰ سال به فلسطین اختصاص داشته منحرف کرده و در آن جلسه، ایران را برای اوضاع وحشتناکی که او و مشتریانش در سراسر خاورمیانه ایجاد کرده‌اند متهم کند؛ وقاحت!»

Javad Zarif

@JZarif

There’s only one UNSC resolution on Iran. .@realDonaldTrump is violating it & bullying others to do same. Now he plans to abuse presidency of SC to divert a session—item devoted to Palestine for 70 yrs— to blame Iran for horrors US & clients have unleashed across M.E.

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد. تاریخ نشست مزبور چهارم مهرماه (۲۶ سپتامبر) اعلام شده است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهور ترامپ اصرار دارد که اطمینان حاصل کنیم که ایران به نظم جهانی پایبند است.» او از جامعه جهانی خواست درباره “تهدیدهای ایران برای منطقه” صحبت کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از محافل دیپلماتیک گزارش کرده که ایران می‌تواند تقاضا کند در نشست یاد شده سخنرانی کند. ایران هنوز به این موضوع واکنش نشان نداده است.

سخنرانی احتمالی رئیس جمهور ایران در سازمان ملل یک روز پیش از نشست مزبور خواهد بود.

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News

  • RSS news

  • اطلاعات