خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۰۷/۲۵ ۰۰:۵۸
شناسه خبر : 23500

ترامپ: حزب کارگران کردستان بدتر از داعش است/ کردها از امریکا پول زیادی گرفتند!

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از سازمان تروریستی دولت اسلامی، داعش بدتر است. ما وانمود می کنیم کردها فرشته هستند، ما پول زیادی به کردها پرداخت کردیم، مبلغ زیادی.    نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  رئیس جمهور ایالات متحده امریکا حزب کارگران کردستان را بدتر از داعش خواند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا اظهار داشت […] ...

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از سازمان تروریستی دولت اسلامی، داعش بدتر است. ما وانمود می کنیم کردها فرشته هستند، ما پول زیادی به کردها پرداخت کردیم، مبلغ زیادی. Related image

 

نسیم توسعه به نقل از اقلیم زاگرس:  رئیس جمهور ایالات متحده امریکا حزب کارگران کردستان را بدتر از داعش خواند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا اظهار داشت که حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از سازمان تروریستی دولت اسلامی، داعش بدتر است.

ترامپ در کنفرانس خبری پس از مذاکرات خود با سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا گفت: “پ.ک.ک، که توسط کردها کنترل می‌شود، از نظر تهدید تروریستی و از بسیاری جهات دیگر از دولت اسلامی بدتر است.”

در همین حال، دونالد ترامپ گفت که طی نامه‌ای به رجب طیب اردوغان، همتای ترک خود، چراغ سبز برای انجام یک عملیات نظامی در سوریه را نداده است.

رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در این کنفرانس خبری گفت: “من چراغ سبز به او ندادم. اگر کسی نامه‌ای را دید، که آنها (طرف ترک) در صورت تمایل می‌توانند منتشر کنند، آن نامه بسیار جدی و قوی خواهد بود.”

هشدار ترامپ به ترکیه در مورد حمله به کردهای سوریه

ترامپ در ادامه افزود:  آیا می دانید چرا داعش به پ.ک.ک احترام می گذارد؟

زیرا آنها به اندازه داعش سخت یا حتی سخت تر هستند.” وی گفت: “وقت آن است که در اینباره صحبت کنیم، هیچ کس نمی‌خواهد در مورد آن صحبت کند. ما وانمود می کنیم کردها فرشته هستند، ما پول زیادی به کردها پرداخت کردیم، مبلغ زیادی. می‌دانید چرا؟ این شگفت انگیز است که آنها در طرف ما جنگیدند، اما ما به آنها پول دادیم که در طرف ما بجنگند. “

در ۹ اکتبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و گروه تروریستی دولت اسلامی داعش خبر داد. در همان روز هواپیماهای ترکیه‌ای به راس العین و شهرهای دیگر سوریه حمله کردند.

Kurdistan Workers’ Party worse than ISIS, says Donald Trump

Trump: Kurds Are ‘Not Angels.’ In Fact, They’re ‘Worse at Terror’ Than ISIS