خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۲/۱۸ ۲۳:۰۰
شناسه خبر : 16189

ترامپ: از برجام خارج می شویم/سخت ترین مجازات‌ها را علیه ایران به اجرا می‌گذاریم.

 بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود. نسیم توسعه به نقل از فرارو: دونالد ترامپ دقایقی پیش اعلام کرد که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج […] ...

 بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.


نسیم توسعه به نقل از فرارو: دونالد ترامپ دقایقی پیش اعلام کرد که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج می شود.

مشروح سخنان ترامپ درباره ایران به این شرح است:

حکومت ایران، کشور پیشتاز حامی تروریسم در دنیاست. این کشور از حزب الله، حماس و طالبان حمایت کرده است.

ایران در سال‌های گذشته آمریکایی‌ها را ربوده، اماکن متعلق به آمریکا را بمباران کرده و اتباع آمریکا را شکنجه داده است.

حکومت ایران از طریق غارت منابع کشور خود، به حمایت از تروریسم پرداخته است.

در سال‌های گذشته دولت آمریکا وارد توافق هسته‌ای با ایران شد. بر روی کاغذ این توافق هسته‌ای قرار بود از آمریکا در قبال جنون سلاح هسته‌ای ایران حمایت کند اما در واقع توافق هسته‌ای به حکومت ایران کمک کرد که به غنی سازی اورانیوم بپردازد. این توافق تحریم‌های فلج کنندۀ ایران را لغو کرد و هیچ محدودیتی برای رفتارهای سوء ایران تعیین نکرد.

دادن پول نقد از سوی آمریکا به ایران در چهارچوب توافق هسته‌ای، مایه شرمساری من به عنوان یک آمریکایی است.

ما شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد که ادعاهای ایران دروغ است، هفته گذشته اسرائیل مدارکی را منتشر کرد که دروغ بودن ادعاهای ایران را ثابت کرد.

پس از برداشته شدن تحریم ها، دیکتاتوری ایران با پول هایی که به دست اورد توانست هرج و مرج را در منطقه صادر کند.

این توافق انقدر بد تهیه شده که باعث می شود ایران در زمانی کوتاه باز هم به سلاح هسته ای دسترسی یابد.

این توافق نتوانسته است به بازرسان امکان بررسی اماکن نظامی ایران را بدهد و در این توافق تمهیدات لازم برای مجازات ایران در صورت انجام تخلف در نظر نگرفته است.

من در اکتبر گذشته اعلام کردم که این توافق یا باید اصلاح شود و یا به عمر آن پایان داده شود. سه ماه بعد نیز این هشدار را تکرار کردم. پس از ان با شرکای خود در سراسر جهان از جمله در اروپا و خاورمیانه مشورت کردم. همه ما در عزممان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای مصمم هستیم.

این مشورت ها به من ثابت کرد که این توافق در ذات خود ناقص است و با این توافق نمی توانیم جلوی دستیابی ایران به بمب هسته ای را بگیریم.

بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.

ما سخت ترین مجازات های اقتصادی را علیه ایران به اجرا می گذاریم.

من وقتی وعداه ای می دهم به وعده خود عمل می کنم.

در حالی که من در حال سخنرانی هستم، نماینده من در حال سفر به کره شمالی است تا تمهیدات لازم را برای رسیدن به توافق جدیدی با کره شمالی فراهم کند.

من ضمن مخالفت با سیاست های دولت ایران، حمایت خود را از مردم ایران حمایت می کنم.

رهبران ایران مسلماً خواهند گفت که توافق جدیدی را قبول نخواهند کرد اما واقعیت این است که آنها دنبال این خواهند بود تا توافق جدیدی را به سرانجام برسانند و اگر آنها اماده این کار باشند، من نیز استقبال خواهم کرد.

A Courageous Trump Call on a Lousy Iran Deal

Trump Withdraws U.S. From ‘One-Sided’ Iran Nuclear Deal