۱۰:۵۵:۵۰ - چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
تحلیل مواضع رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل
ترامپ می خواهد نشان دهد رئیس جمهور موفقی است و این تاحدودی درست است زیرا رشد اقتصادی آمریکا ۴٫۱ درصد بوده است که نسبت به دو یا سه دهه اخیر بیشتر است.   نسیم توسعه به نقل از صداوسیما:  جهان و اروپا از سیاست های یک جانبه گرایانه آمریکا ناراضی اند و جامعه جهانی ترامپ را بازیگری […]

ترامپ می خواهد نشان دهد رئیس جمهور موفقی است و این تاحدودی درست است زیرا رشد اقتصادی آمریکا ۴٫۱ درصد بوده است که نسبت به دو یا سه دهه اخیر بیشتر است. 

نسیم توسعه به نقل از صداوسیما:  جهان و اروپا از سیاست های یک جانبه گرایانه آمریکا ناراضی اند و جامعه جهانی ترامپ را بازیگری می داند که می خواهد موقعیت خودش را موقعیتی برتر بسازد.

دکتر ابراهیم ­متقی استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: ترامپ می خواهد نشان دهد رئیس جمهور موفقی است و این تاحدودی درست است زیرا رشد اقتصادی آمریکا ۴٫۱ درصد بوده است که نسبت به دو یا سه دهه اخیر بیشتر است.

متقی گفت: رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد که نشان دهد کارهای بزرگی برای آمریکا انجام داده است و این برای مردم شاید مقبول باشد اما سران کشورها در سازمان ملل از جنبه ای دیگر به آن می نگرند و برای همین هم به آن خندیدند چون آنها شخصیت خودبین و متکبر ترامپ را می شناسند و این سخنان ذهنیت آنها را تایید کرد و همین باعث خنده آنها شد.­

این کارشناس گفت: از نظر نخبگان این رشد اقتصادی و اقدامات ترامپ در دراز مدت برای آمریکا دردسر ساز خواهد بود و و در میان مدت یا دراز مدت دلار را تضعیف خواهد کرد و آن را در وضعی حباب قرار خواهد داد به نحوی که در آینده نزدیک با این سیاست ها جهان ممکن است دیگر توجه چندانی به مبادله با دلار نکند.

متقی گفت: جهان و اروپا از سیاست های یک جانبه گرایانه آمریکا ناراضی اند و جامعه جهانی ترامپ را بازیگری می داند که می خواهد موقعیت خودش را موقعیتی برتر بسازد.

این استاد دانشگاه گفت: سیاست امریکا همیشه نگاهی از بالا به پایین است و همیشه باید ها در ادبیات آمریکایی ها وجود داشته است و سیاست امریکا همیشه مبتنی بر زور و اقتدارگرایانه بوده است و دیپلماسی ترامپ هم دیپلماسی اجبار و زور است و در ادامه همان سیاست همیشگی آمریکایی هاست. ­

منبع:
سرورپارس سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه
  • RSS English News