۱۲:۱۱:۰۹ - جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
آلمان ۱۰هزار پناهجو از خاورمیانه و شمال آفریقا می‌پذیرد.
آلمان در چارچوب برنامه‌ای که اتحادیه اروپا دارد، در صدد است ۱۰هزار و ۲۰۰ پناهجوی نیازمند کمک و اهل آفریقای شمالی و خاورمیانه را در خاک خود بپذیرد. نسیم توسعه به نقل از دویچه وله آلمان:  آلمان در چارچوب برنامه‌ای که اتحادیه اروپا دارد، در صدد است ۱۰هزار و ۲۰۰ پناهجوی نیازمند کمک و اهل […]

آلمان در چارچوب برنامه‌ای که اتحادیه اروپا دارد، در صدد است ۱۰هزار و ۲۰۰ پناهجوی نیازمند کمک و اهل آفریقای شمالی و خاورمیانه را در خاک خود بپذیرد.نسیم توسعه به نقل از دویچه وله آلمان:  آلمان در چارچوب برنامه‌ای که اتحادیه اروپا دارد، در صدد است ۱۰هزار و ۲۰۰ پناهجوی نیازمند کمک و اهل آفریقای شمالی و خاورمیانه را در خاک خود بپذیرد. امسال ۴۶۰۰ پناهجو و سال آینده ۵۶۰۰ تن دیگر پذیرفته خواهند شد.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان، روز پنج‌شنبه ۱۹ آوریل پس از دیدار با دمیتریس آوارموپولوس، کمیسر سیاست داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در برلین اعلام کرد که آلمان تصمیم دارد به در مجموع ۱۰هزار و ۲۰۰ پناهجو از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا حق پناهندگی بدهد و این اقدام در چارچوب برنامه‌ای صورت خواهد گرفت که اتحادیه اروپا در صدد اجرای آن است.

۴۶۰۰ تن از پناهجویان در سال جاری ۲۰۱۸ و ۵۶۰۰ تن از آنان در سال آینده ۲۰۱۹ در آلمان پذیرفته خواهند شد.

وزیر کشور آلمان همچنین تاکید کرد که ضروری است کنترل مرز میان آلمان و اتریش در شش ماه آینده تمدید گردد.

برنامه اتحادیه اروپا به منظور گشودن راهی مطمئن و قانونی به روی پناهجویانی است که می‌خواهند خود را به اروپا برسانند.

قرار است تا سال ۲۰۱۹  دست کم ۵۰ هزار مهاجر از کشورهای لیبی، اتیوپی یا ترکیه و اردن به اتحادیه اروپا منتقل شوند.

آلمان و فرانسه بیشترین تعداد این پناهجویان را می‌پذیرند.

منبع:
هاست">سرورپارس هاست">سرور پارس نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه نسیم توسعه